Tag: Jashari”

Në 20 vjetorin e rënies nderohet dëshmori Mustafë Haxhiu

28/05/2019

Nën organizimin e kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, sot bëhen homazhe në 20 vjetorin e rënies së dëshmorit, Mustafë Haxhiu. Homazhet bëhen në Kompleksin Memorial ... Read More

​Skenderaj dhe MPH realizojnë shtatë projekte kapitale

15/05/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka nënshkruar marrëveshje me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, për financim të realizimit të 7 ... Read More

Komuna e Skenderajt mbulon shpenzimet e varrimeve të qytetarëve

24/04/2019

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari dhe kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Skenderaj, Nexhmi ef. Maksuti, nënshkruan sot memorandumin e mirëkuptimit përmes të cilit ... Read More

Asim Gashi i kundërpërgjigjet ashpër serbit që i tha se Adem Jashari ishte terrorist

23/04/2019

Asim Gashi i kundërpërgjigjet ashpër serbit që i tha se Adem Jashari ishte terrorist Asim Gashi i është përgjigjur ashpër një serbi që i komentoi ... Read More

Mungesa e kamerave dëmton sigurinë e qytetarëve dhe hetimet policore

22/04/2019

Pamjet nga kamerat e sigurisë së bizneseve private dhe ato në kompleksin memorial të familjes Jashari në Prekaz, të Skenderajt, u bën shkak për arrestimin ... Read More

Jashari kujton 16 martirët e vrarë 20 vjet më parë

16/04/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë homazhe sot tek lapidari i 16 martirëve e  lagjes së tretë të këtij qyteti, të vrarë ... Read More

Bekim Jashari flet për përleshjen në degën e PDK-së – nuk do të jem fajtori kujdestar për çdo problem që ndodhë në subjektet politike

15/04/2019

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas raportimeve se në degën PDK-së në këtë komunë të dielën ka pasur përleshje e fyerje, ... Read More

Jashari pret investitorët e huaj, diskutojnë për ndërtimin e fabrikës së duhanit

14/04/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka pritur sot investitorët e huaj, Bjerne Christensen dhe Klaus Jakobsen nga Danimarka, si dhe biznesmenin shqiptar, Naim ... Read More

Kryetari i Skenderajt fton qytetarët të kujdesen për ambientin

09/04/2019

Komuna e Skenderajt po përgatitet që të shënojë Ditën e Tokës. Kryetari i saj, Bekim Jashari, iu ka kujtuar të gjithë qytetarëve për përgjegjësinë që ... Read More

Ndërron jetë ciceroni i parë i kompleksit “Adem Jashari”

02/04/2019

Drejtori historik i kompleksit memorial “Adem Jashari” si dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Rifat Bejta sot ka ndërruar jetë. Bejta njihet për kontributin e tij ... Read More

Jashari nderon dëshmorët e fshatit Kllodernicë

27/03/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, sot ka bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve në fshatin Kllodernicë, në kuadër të 20 vjetorit të rënies ... Read More

Jashari përkrah banorët e Çirezit lidhur me shqetësimet për aktivitetin e gurthyesit në këtë fshat

25/03/2019

Kryetari i komunës së Skënderajt Bekim Jashari ka dal me një deklaratë në lidhje me shqetësimet e banorëve të fshatit Çirez. Sipas njoftimit dërguar mediave, ... Read More