Tag: Jasharit

Rrëfimi i të mbijetuarit nga Beteja e Jasharajve: Hamza na tha “djem, kujdesuni për veten, luftimet janë të forta!” (Video)

06/03/2019

Ragip Jashari është njëri nga bashkëluftëtarët e momenteve të fundit të Adem Jasharit. Ai fatmirësisht arriti të kalojë rrethimin e forcave serbe në Prekaz dhe ... Read More

Rifat Jashari fton për unitet: Për hir të Zotit dhe pasardhësve tanë, ta ruajmë shtetin dhe pavarësinë tonë

06/03/2019

Lufta e Adem Jasharit qartësoi si asnjëherë më parë raportet me Serbinë, duke paraqitur në mënyrën më të mirë fundin e regjimit serb dhe të ... Read More

Besarta kujton babain e saj Hamëz Jasharin, në datëlindjen e tij

19/02/2019

Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta ka shfrytëzuar mëngjesin e ditës së sotme për të uruar datën e lindjes së babait të saj. E mbijetuara e ... Read More