Tag: jashtë

Federer eliminohet nga Australian Open, zvicerani u mposht nga Tsitsipas

20/01/2019

Roger Federer jashtë Australian Open. Tenisti zviceran, tashmë 37-vjeç, u eliminua në fazën e 1/8-ave nga greku Stefanos Tsitsipas në një duel maratonë që zgjati ... Read More

Lëng shtëpiak i cili nxjerr jashtë këlbazën nga mushkëritë e fëmijëve: Mjafton një gotë e vogël në ditë!

20/01/2019

Pos që nxjerr jashtë këlbazën, ky lëng dukshëm do të përmirësojnë imunitetin e fëmijës tuaj. Kjo recetë është për fëmijët të cilët me ditë të ... Read More

Era Istrefi vazhdon eksperimentet me flokët, bëhet bjonde

11/01/2019

Këngëtarja shqitpare, Era Istrefi, ka vazhduar eksperimentet me flokët. Bukuroshja po qëndron jashtë vendit ku ajo po punon me emra të njohur të muzikës evropiane. ... Read More

Kurti takon ambasadorin francez, bisedojnë për zhvillimet politike në Kosovë

10/01/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, dhe sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Boiken Abazi, pritën sot në takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier ... Read More

Ata që jetojnë jashtë vendlindjes zbulojnë gjëra të reja për veten dhe kanë më pak stres

08/01/2019

Të jetoni jashtë vendlindjes është diçka që ju sjell shumë përfitime, duke përfshirë mundësinë për të vizituar vende të reja, takuar njerëz të ri dhe ... Read More

Viti 2019 e gjeti Sylejman Selimin jashtë dhomave të burgut

02/01/2019

Ish-komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sylejman Selimi, viti 2019 e ka gjetur jashtë ambienteve të burgut ku ai kishte qëndruar. Selimi për festen ... Read More

Pas sa orësh uji i ndenjur bëhet i rrezikshëm për ne?

02/01/2019

Ju ka ndodhur të pini ujin e lënë jashtë gjatë natës apo edhe para një dite? Keni vënë re një shije paksa ndryshe? Në fakt, ... Read More

Ramsey preferon transferimin te Juventusi

30/12/2018

Aaron Ramsey thuhet se preferon të transferohet te kampioni i Serie A, Juventusi. Ramsey është jashtë kontratës në fund të sezonit 2018/19 dhe pritet të ... Read More

Në 16 vite, 330 mijë shqiptarë fituan nënshtetësi në vendet e BE-së

26/12/2018

Prej vitit 2002 rreth 330 mijë shqiptarë që jetojnë jashtë kanë marrë nënshtetësinë e një vendi anëtarë të Bashkimit Europian. Greqia dhe Italia janë dy ... Read More

Shqipëri, 317 mijë shqiptarë emigruan nga vendi gjatë 2011-2017

20/12/2018

Janë rreth 1.6 milion persona që jetojnë jashtë territorit të Shqipërisë, deri në janar 2018, sipas të dhënave të Diasporës, një publikim i ri i ... Read More

Emery: Ishte vendim taktik, s’kam probleme me Ozilin

20/12/2018

Unai Emery pranon se e ka lënë jashtë fushës Mesut Ozilin në ndeshjen e mbrëmshme kundër Tottenham Hotspurs në kuadër të Carabao Cup. Mesfushori nuk ... Read More

Juventusi me dy mungesat për derbin me Torinon, mungojnë Cancelo dhe Cuadrado

14/12/2018

Joao Cancelo dhe Juan Cuadrado, janë lënë jashtë skuadrës së Juventusit për Derby della Mole kundër Torinos të shtunën. Cancelo ishte jashtë edhe në humbjen ... Read More