Tag: Jashtëm

Këshilltari i Behgjet Pacollit tregon pse iu refuzua kërkesa Marko Gjuriqit për ta vizituar Kosovën

18/05/2019

Këshilltari i ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj ka theksuar se Kosova e respekton plotësisht marrëveshjen e Brukselit, dhe nuk do të pranojë provokime ... Read More

Cakaj me përfaqësues të Bundestagut: Inkurajuese mbështetja për hapjen e negociatave

15/05/2019

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një ... Read More

BE diskuton mbi çështjet aktuale, përfshirë edhe takimin e fundit në Tiranë

13/05/2019

Ministrat e Jashtëm të BE-së do të takohen nesër në Bruksel për të diskutuar lidhur mbi çështje aktuale në skenën ndërkombëtare, duke përfshirë takimin e ... Read More

Pompeo në Berlin diskuton edhe për Serbinë e Kosovën

07/05/2019

Ministri i Jashtëm i SHBA, Mike Pompeo do të qëndrojë sot për një vizitë të parë në Berlin. Në qendër të bisedimeve me homologun e ... Read More

Pacolli në iftarin e parë pret gjeneralin amerika timothy Orr

06/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte mysafir gjeneralin amerikan Timothy Orr dhe delegacionin nga shteti amerikan i Iowa-s. Pacolli, ... Read More

Cakaj: Në qershor presim marrjen e rekomandimit për hapjen e negociatave

06/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, tha sot se në qershor Shqipëria pret vendimin për hapjen e negociatave të anëtarësimit të vendit ... Read More

Hyseni: Përfshirja e Gjermanisë dhe Francës në dialog lajm i mirë, por rolin e SHBA-ve nuk e zëvendëson askush (Video)

03/05/2019

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skënder Hyseni ka thënë se në Samitin e Berlinit sipas të gjitha analizave, tema e ... Read More

Polemikat Rama-Haradinaj, Cakaj jep versionin e tij

03/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tregoi në Open se çfarë është diskutuar në Samitin e Berlinit në lidhje me taksën e Kosovës ndaj ... Read More

Cakaj flet për taksën ndaj Serbisë, përmend edhe polemikat mes Ramës dhe Haradinajt

02/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tregoi në Open se çfarë është diskutuar në Samitin e Berlinit në lidhje me taksën e Kosovës ndaj ... Read More

Pacolli tregon se kush i bëri presion Haradinajt për suspendimin e taksës

30/04/2019

  Zëvendëskryeministri, njëherësh edhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, pas kthimit nga Samiti i Berlinit ka thënë se kancelarja Angela Merkel i ka bërë presion ... Read More

Crnadak: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën

30/04/2019

Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës Igor Crnadak tha sot se beson që Këshilli i Ministrave të këtij vendi në përbërjen e tanishme nuk ... Read More

Ndryshoni jetën me Raportin Epigjenetik në Human Plus – caktoni dietën ideale ushqimore dhe mësoni më shumë rreth trupit tuaj

30/04/2019

Në raport me mjedisin dhe reagimet e trupit tonë ndaj faktorëve të jashtëm dimë shumë pak. Ndikimi që ka mjedisi, mënyra e të ushqyerit etj, ... Read More