Tag: jashtëzakonisht

Derbi i madh i Anglisë, Shaqiri sërish përball Unitedit dhe dilema e pasqaruar në Spanjë – fundjavë dramatike në futbollin evropian

23/02/2019

Fundjava në futbollin evropian do të jetë jashtëzakonisht dramatike e ku mund të vendosen në lojë tituj të rëndësishëm. Kjo pasi që në Angli përballja ... Read More

Interesim i pabesueshëm për albumin “USA” të PINT, dërgesat e albumeve në shtëpitë e adhuruesve edhe gjatë vikendit

22/02/2019

Albumi “United State of Albania” është pritur jashtëzakonisht mirë nga publiku me një rekord kërkesash në drejtim të faqez zyrtare PINT.al për porosi të albumit ... Read More

Këto teste të thjeshta në dukje do t’ju bëjnë të mendoheni gjatë

17/02/2019

Disa studime kanë treguar se zgjidhja e kuizeve është jashtëzakonisht e dobishme për trurin tuaj Këto teste përforcojnë mendjen, përmirëson kujtesën dhe ju mëson t’i ... Read More

UEFA e ka dënuar Mavrajn, kapiteni i Shqipërisë jashtë në tri takime tejet të rëndësishme

10/02/2019

Viti 2018 ka qenë një vit jashtëzakonisht i keq për Kombëtaren e Shqipërisë. Rezultatet në Ligën e Kombeve ishin katastrofike, ndërsa në ndeshjen e fundit ... Read More

Pa antibiotikë: Zgjidhni infeksionet urinare me ndihmën e këtyre këshillave

10/01/2019

Jashtëzakonisht shpesh te femrat, mirëpo edhe te personat e moshuar dhe bebet, infeksionet urinare duhet shëruar që në fillim, ndërkaq me ilaçe natyrale kurrë nuk ... Read More

Ushtrimet më të mira për muskujt e barkut që mund t’i bëni në shtëpi

08/01/2019

Po ju prezantojmë dhjetë ushtrime jashtëzakonisht të dobishme të cilat do t’ju ndihmojnë që shpejt të arrini rezultate… Stomak të fortë dhe pllaka të definuara ... Read More

Ecuri e jashtëzakonshme e Përfaqësueses së Kosovës, përfundon vitin pa humbje dhe me ngritje rekorde në ranglistën e FIFA-s

02/01/2019

Viti 2018, ka qenë vit jashtëzakonisht i mirë për Përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Dardanët në 2018 erdhën pasi përfunduan vitin 2017 me gjashtë humbej ... Read More

Zbulohet shkaku i zhdukjes së gjallesave para rreth 3 milionë vjetësh në Tokë

17/12/2018

Para 2.6 milionë vjetësh, një dritë jashtëzakonisht e madhe preku qiellin parahistorik dhe zgjati për javë ose muaj. Ishte një supernova – një shpërthim i ... Read More

Bullock shqetësohet gjatë gjithë kohës për sigurinë e fëmijëve

15/12/2018

Sandra Bullock ka thënë se përpiqet t’i mbrojë jashtëzakonisht shumë fëmijët e saj të adoptuar, sepse çdo ditë ka frikë se mund t’i ndodhë diçka ... Read More

Komisioni i Venecias, mendim pozitiv për ndryshimet në ligjin e gjykatave

14/12/2018

14 Dhjetor 2018 / 19:45 Maqedonia mori jashtëzakonisht mendim pozitiv nga Komisioni i Venecias për ndryshimet në ligjin për gjykata, i cili është në procedurë ... Read More

Juventusi me plan për t’ia rrëmbyer Romës mbrojtësin Manolas

05/11/2018

Roma mund të mbetet pa mbrojtësin e saj kryesor Kostas Manolas. Greku ka treguar formë jashtëzakonisht të mirë në vitet e fundit me fanellën verdh ... Read More

Kosova e mrekullueshme, fitore me spektakël ndaj Maltës

11/10/2018

Kosova ka shënuar fitore të mrekullueshme ndaj Maltës me rezultat 3-1, pas një paraqitje jashtëzakonisht dominuese në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Një atmosferë impozante ... Read More