Tag: jashtëzakonisht

Njerëzit që mund të përshtaten në çdo situatë

04/06/2019

Rehatia është jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe askush nuk do ta mohojë këtë fakt. Por ndonjëherë kërkesa jonë për t’u ndjerë e rehatshme na bën të ... Read More

NBA: Dy super ndeshje do të luhen sonte në kuadër të ‘Play Off’

07/05/2019

23:55 | 6 Maj 2019 23:55 | 6 Maj 2019 Faza më interesante e sezonit në NBA, ajo e ‘Play Off’, do të vazhdojë sot ... Read More

Superliga e Kosovës sot me katër ndeshje interesante, luftohet për mbijetesën

05/05/2019

9:59 | 5 Maj 2019 09:59 | 5 Maj 2019 Superliga e Kosovës në futboll do të vije sot me katër ndeshje jashtëzakonisht interesante. Në ... Read More

Superliga e Kosovës: Ndeshje të vështira për Feronikelin dhe Prishtinën

04/05/2019

9:48 | 4 Maj 2019 09:48 | 4 Maj 2019 Xhiroja e 30-të e Superligës së Kosovës hapet me dy ndeshje jashtëzakonisht interesante. Kur kanë ... Read More

Vajza harrojini lulet, tani “buqeta” e nuses mund të hahet; ky është trendi i fundit për dasmat e 2019-ës

15/04/2019

Planifikimi i një dasme mund të jetë jashtëzakonisht stresues, ju merr shumë kohë dhe kushton shtrenjtë. Faqet e internetit dhe revistat janë vazhdimisht të informuara ... Read More

Duka ‘qëllon në shenjë’, e sjell në Shqipëri ish trajnerin e Juventusit, Interit dhe Milanit

06/04/2019

Duka ‘qëllon në shenjë’, e sjell në Shqipëri ish trajnerin e Juventusit, Interit dhe Milanit Lëvizje jashtëzakonisht interesante te Kombëtarja Shqiptare. Presidenti i Federatës Shqiptare ... Read More

Arsenal shënon fitore ndaj Newcastle, ngjitet në vendin e tretë në tabelë

01/04/2019

22:49 | 04/01/2019 Skuadra e Arsenal ka shënuar fitore jashtëzakonisht të rëndësishme në përballjen me Newcastle United. Në ndeshjen që ishte e vlefshme për xhiron ... Read More

Derbi i madh i Anglisë, Shaqiri sërish përball Unitedit dhe dilema e pasqaruar në Spanjë – fundjavë dramatike në futbollin evropian

23/02/2019

Fundjava në futbollin evropian do të jetë jashtëzakonisht dramatike e ku mund të vendosen në lojë tituj të rëndësishëm. Kjo pasi që në Angli përballja ... Read More

Interesim i pabesueshëm për albumin “USA” të PINT, dërgesat e albumeve në shtëpitë e adhuruesve edhe gjatë vikendit

22/02/2019

Albumi “United State of Albania” është pritur jashtëzakonisht mirë nga publiku me një rekord kërkesash në drejtim të faqez zyrtare PINT.al për porosi të albumit ... Read More

Këto teste të thjeshta në dukje do t’ju bëjnë të mendoheni gjatë

17/02/2019

Disa studime kanë treguar se zgjidhja e kuizeve është jashtëzakonisht e dobishme për trurin tuaj Këto teste përforcojnë mendjen, përmirëson kujtesën dhe ju mëson t’i ... Read More

UEFA e ka dënuar Mavrajn, kapiteni i Shqipërisë jashtë në tri takime tejet të rëndësishme

10/02/2019

Viti 2018 ka qenë një vit jashtëzakonisht i keq për Kombëtaren e Shqipërisë. Rezultatet në Ligën e Kombeve ishin katastrofike, ndërsa në ndeshjen e fundit ... Read More

Pa antibiotikë: Zgjidhni infeksionet urinare me ndihmën e këtyre këshillave

10/01/2019

Jashtëzakonisht shpesh te femrat, mirëpo edhe te personat e moshuar dhe bebet, infeksionet urinare duhet shëruar që në fillim, ndërkaq me ilaçe natyrale kurrë nuk ... Read More