Tag: Jashtme

Hoxha: Komunitetet janë ura të rëndësishme bashkëpunimi

23/04/2019

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, në takimin me zëvendësministrin e Punëve të Jashtme dhe Drejtorin për Çështjet e BE-së, Faruk Kaymakcı, ka diskutuar për ... Read More

Pacolli: Liberalizimi i vizave brenda këtij viti, nuk ka asnjë tërheqje të njohjeve për Kosovën

23/04/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane, është shprehur i sigurt se liberalizimi i vizave për qytetarët e ... Read More

Pacolli: Vdekja e punëtorëve në vendin e punës po shndërrohet në përditshmëri

23/04/2019

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shprehur ngushëllime familjes së të ndjerit Visar Behrami, nga shembja e objektit në ... Read More

Pacolli iu bën thirrje shqiptarëve të bashkohen në raundin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

22/04/2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se e vlerëson zhvillimin e qetë të procesit zgjedhor presidencial në Maqedoninë e Veriut. ... Read More

Melescanu: Mirëpresim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T20:50:12+02:00 Ministri rumun i Punëve të Jashtme, Teodor Melescanu deklaroi sot se Rumania mirëpret anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Melescanu, i bëri ... Read More

Rusia: ‘Shqipëria e Madhe’ dëmton dialogun Prishtinë-Beograd

19/04/2019

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në lidhje me krijimin e “Shqipërisë e Madhe” dhe sipas ... Read More

Padi penale për 28-vjeçarit nga Gjevgjelia, akuzohet për prodhim dhe shitje të heroinës

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T10:13:46+02:00 Zyra e jashtme për krim në Gjevgjeli ka ngritur padi penale kundër personit A.SH. (28) nga Gjevgjelia, për shkak të dyshimit për kryerjen ... Read More

Padi penale për 44-vjeçarit nga fashti Çegran, kapet me rreth 3 kg marihuanë

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T10:03:27+02:00 Zyra e jashtme për krim në Gostivarë ka ngritur padi penale kundër personit H.M. (44) nga fshati Çergran i Gostivarit, për shkak të ... Read More

Hoxha: Sivjet me sistem të ri të raportimit dhe monitorimit të donacioneve

17/04/2019

Në takimin e Forumit të Nivelit të Lartë për Koordinimin e donacioneve të jashtme, ku mori pjesë kryeministri Haradinaj, ambasadorë dhe donatorë, Ministrja e Integrimit ... Read More

Ministria e Jashtme: Asnjë shtetas shqiptar nuk duhet të shqetësohet, vizat nuk hiqen

16/04/2019

Ministria e Jashtme shqiptare ka reaguar pas votimit në Parlamentin holandez, në të cilin kërkohej heqja e vizave për shtetasit shqiptar. Në një njoftim publik, ... Read More

Zëvendësministri grek i Punëve të Jashtme Kuik për vizitë pune në Shkup

16/04/2019

S A 2019-04-16T08:14:24+02:00 Zëvendësministri për Punë të Jashtme të Greqisë i obliguar për diasporën greke Terens Nikollaos Kuik sot dhe nesër qëndron për vizitë pune ... Read More

Japonia nga viti i ardhshëm hap ambasadën në Kosovë

15/04/2019

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka pranuar urimet nga ministrja Shtetërore e Punëve të Jashtme të Japonisë, Toshiko Abe, ku ia ... Read More