Tag: javën

Agron Llakaj drejt largimit nga “Vizion Plus”/ Bisedat me kolegët dhe kontraditat me drejtuesit

07/06/2020

Lajmi se Agron Llakaj do të kthehet në drejtimin e “Portokallisë” bëri xhiron e portaleve javën që shkoi. Largimi i regjisorit Altin Basha dhe rikthimi ... Read More

Roberti është rikthyer me Xhesikën? Ja detaji që na bëri të dyshojmë

05/03/2020

Javën e shkuar ishte vetë modelja Xhesika Kadiu që pranoi publikisht lidhjen që ajo kishte pasur me Robert Berishën. Ndër të tjera ajo shkruante se ... Read More

YouTube shuan llogaritë jo fitimprurëse?

13/11/2019

Javën e kaluar, YouTube filloi të dërgojë një dokument detyrues në adresat e postës elektronike të autorit. Sidoqoftë, kjo tezë është një çështje potencialisht e ... Read More

Instagram tregon se do ta largojë opsionin ‘Like’

10/11/2019

Shefi i Instagramit, Adam Mosseri ka treguar se në javën e ardhshme do ta largojnë opsionin e pëlqimeve. Sipas tij do të fillojnë t’i marrin ... Read More

Kjo është loja më e shkarkuar

11/10/2019

“Call of Duty: Mobile” është shkarkuar mbi 100 milionë herë që në javën e parë të daljes së tij, duke hyrë në histori si loja ... Read More

Horoskopi mujor (tetor 2019)

06/10/2019

Ky është horoskopi për muajin tetor, sjellë nga horoskopishqip.com: DASHI – Dashuria: Në javën e parë të tetorit ka një rikuperim për dashurinë dhe horoskopi shpall ... Read More

Hapet java evropiane e sportit

23/09/2019

7:42 | 23 Shtator 2019 07:42 | 23 Shtator 2019 Komiteti Olimpik i Kosovës edhe këtë vit do të hapë Javën Evropiane të Sportit, që ... Read More

Pasi ta lexoni këtë, prej sot do t’i hidhni kafesë kripë çdo mëngjes

06/08/2019

 Nëse javën e kaluar çdo natë keni fjetur pak dhe nuk keni arritur të jeni efikas në punë dhe në palestër, jeni të pavullnetshëm, nuk ... Read More

Infermierja britanike shkarkohet nga puna, tentoi ta shëronte pacientin me Bibël

30/05/2019

Gjykata e Apelit në Britaninë e Madhe javën e kaluar ka publikuar një vendim, ku thuhet se më 3 qershor të vitit 2016 një pacient ... Read More

SHBA dërgon Gardën Kombëtare Wyoming në Kosovë

26/05/2019

Ushtarët e Gardës Kombëtare të Wyoming do të dërgohen javën e ardhshme për një mision paqeruajtës në Kosovë, transmeton AP. Anëtarët e komunitetit janë të ... Read More

Finalja e Europa Ligës do të jetë një dështim i madh

23/05/2019

8:36 | 23 Maj 2019 08:36 | 23 Maj 2019 UEFA po përballet me perspektivën e turpshme të finales së Europa Ligë në javën e ... Read More

Fero vjen me një stil krejtësisht të ri në projektin e ardhshëm

05/05/2019

16:31 | 5 Maj 2019 16:31 | 5 Maj 2019 Projekti i ri nga Fero pritet të lansohet javën që vjen, ka njoftuar reperi. Një ... Read More