Tag: javësh

Françeska Jaçe “djeg” karantinën, modelja poston video duke ekspozuar gjoksin

31/03/2020

Prej javësh i gjithë vendi është mbyllur nëpër shtëpia. Frika nga Koronavirusi ka bërë që shumë prej nesh të kalojmë më shumë kohë në shtëpi. ... Read More

Edhe djali i kryeministrit Rama mërzitet nga izolimi/ Gregu ‘ankohet’ në Instagram

29/03/2020

Prej më shumë sesa dy javësh, vendi ynë është në karantinë, në përpjekje për të ulur numri e personave me Koronavirus. Në çdo dalje të ... Read More

Si t’i ruani fëmijët nga trauma pas një tërmeti?

01/12/2019

Tërmetet në Shqipëri u përjetuan nga të gjithë ne, por pasojat mendore që la tek njerëzit do të ndihen pas disa javësh thonë psikiatrët.”Frika është ... Read More

Kështu duhet të kujdeseni për fëmijët pas tërmetit

27/11/2019

Tërmetet në fundjavë u përjetuan nga të gjithë ne, por pasojat mendore që la tek njerëzit do të ndihen pas disa javësh thonë psikiatrët.“Frika është ... Read More

Jose Mourinho kërkohet nga Roma

04/04/2019

Roma duke se nuk është e kënaqur me Cladio Ranierin. Edhe pse e emëroi para disa javësh, Roma nuk beson në Claudio Ranierin. Romakët duket ... Read More

Për një javë 109 raste të reja të infektuarve me fruth

03/04/2019

Në afat prej një javësh janë paraqitur rreth 109 raste të reja të të prekurve me fruth, njoftojnë nga Instituti për shëndet publik. Nga numri ... Read More

Pas prezantimit Ermali i bën një pyetje “filozofike” velinës joshëse

24/03/2019

Pas largimit të Kejvina Kthellës , “Xing me Ermalin” mbeti pa velinë. Por pas dy javësh audicione dhe aplikimeve të shumta duket se më në ... Read More

Ndryshime në Policinë e Shtetit

09/03/2019

Ndryshimet që përfliten prej javësh në Policinë e Shtetit të Shqipërisë dhe në Ministrinë e Brendshme kanë prekur Drejtorinë e Qarkut të Vlorës. Kreu i ... Read More

Shtëpia e Kulturës në Tetovë, dy javë pa energji elektrike

04/03/2019

4 Mars 2019 / 14:14 Që prej dy javësh shtëpia e kulturës në Tetovë është pa energji elektrike. Shkëputja nga sistemi ka ardhur si pasojë ... Read More

Vidhen 200 koshere me bletë, shpërblim për atë që japë informata lidhur me hajnat (Foto)

25/02/2019

Brenda dy javësh, në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, janë vjedhur 200 koshere bletësh, që besohet se janë bartur me makinën piru. Meqenëse forcat e ... Read More

Këshilli i Prindërve të Prishtinës paralajmëron protesta nëse nuk ndërpritet greva

27/01/2019

Këshilli i Prindërve të Prishtinës konsideron se është e paarsyeshme që edhe pas dy javësh ende po vazhdohet me grevë, dhe nuk po ndërmerret diçka ... Read More

Brenda dy javësh vendoset për mandatin e Gruevskit 

30/10/2018

30 Tetor 2018 / 15:32 Brenda dy javësh vendoset për mandatin e Gruevskit Vijon afati në të cilin kryetari i Komisionit për çështje të mandatit ... Read More