Tag: jemi

Këto ushqime që konsumohen shumë shpesh po ju vrasin ngadalë!

20/06/2019

Shumica prej nesh jemi të vetëdijshëm mbi pasojat negative që disa ushqime kanë për shëndetin tonë. Mirëpo gjithsesi, ne i konsumojmë dhe ato janë pjesë ... Read More

Fotot e rralla të personave të famshëm që nuk i keni parë kurrë

16/06/2019

Të famshmit shpesh jemi mësuar t’i shohim në mjedise tepër të kuruara. Për rrjedhojë, njerëzit që shohim më shpesh në televizion duket se nuk janë ... Read More

17 këmbësorë kanë vdekur në komunikacion nga fillimi i këtij viti

24/05/2019

Policia e Kosovës ditë më parë ka lansuar fushatën vetëdijësuese “Të gjithë jemi këmbësorë”. Qëllimi i kësaj fushate është sensibilizimi i këmbësorëve për rrezikun në ... Read More

Remzie Osmani me një tjetër foto nga Turqia, duket me shumë stil

22/05/2019

16:59 | 22 Maj 2019 16:59 | 22 Maj 2019 Remzie Osmanin të tillë nuk jemi mësuar ta shohim. Këngëtarja Remzie Osmani aktualisht ndodhet në ... Read More

Karakteristikat trupore të cilat gjenden vetëm në 5 përqindëshin e botës

22/05/2019

Të gjithë jemi të ndryshëm, dhe disa nga ne kemi karakteristika të rralla të trupit të cilat i kanë vetëm një përqindje e vogël e ... Read More

Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë

22/05/2019

Marrja e vendimeve të rëndësishme është më e suksesshme kur e kemi fshikën urinare të plotë Atëherë jemi shumë më të urtë dhe më të ... Read More

Dieta me 8 gota uji, ju mund të humbni 4 kg në 7 ditë

17/05/2019

Uji do të na japë një ndjenjë të ngopjes, në këtë mënyrë ne do të jemi në gjendje të hamë me më pak oreks dhe ... Read More

Basha: Ora e Shqipërisë evropiane po afron

11/05/2019

“Shqipëria si gjithë Evropa. Me këtë ëndërr jemi mbledhur dhe kemi bërë hapa përpara”, deklaroi sot kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke folur në ... Read More

Çka është autofagjia – procesi që i ndodh trupit gjatë agjërimit dhe nga i cili përfitojmë shumë?

10/05/2019

Tanimë jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili karakterizohet me agjërim apo me abstenim nga pijet. Të gjithë personat që agjërojnë gjatë këtij ... Read More

Mbi 350 media ndoqën vizitën e Papa Françeskut, kurse ai qe 30 vjet nuk shikon televizor

07/05/2019

“Ne jemi media katolike dhe gjithmonë mbulojmë vizitat e Papës, është shumë e rëndësishme që ne të jemi aty ku është edhe Papa. Ishte e ... Read More

Pse kam pika të zeza dhe si të shpëtoj prej tyre?

04/05/2019

Sado të rregullta të jemi me pastrimin dhe trajtimet e fytyrës, pikat e zeza do të mbeten gjithnjë aty. Për pak kohë s’i shohim, pastaj…Përshëndetje! ... Read More

Intimiteti është sekreti për një gjumë më të mirë

03/05/2019

Ne vazhdimisht jemi duke kërkuar për mënyra se si të bëjmë gjumë më të mirë. Duke filluar nga shmangia e pajisjeve elektronike, dietat e mira ... Read More