Tag: jenë

Ndiheni të lodhur? Shprehitë e thjeshta që ju mbushin energji

19/02/2019

Ndonjëherë, trupat tonë mund të jenë frustues. Energjia fizike është diçka që u mungon shumë njerëzve. Me kohën, problemet familjare apo ato profesionale mund të ... Read More

LG deklaron që nuk do të lansoj telefonin e palosshëm në MWC 2019

18/02/2019

Telefonat e palosshëm do të jenë gjithkund në Kongresin Botëror të Telefonave 2019, që mbahet në Barcelonë javën e ardhshme. Raportet e mëparshme kishin sugjeruar ... Read More

Punëtorët e Shërbimit Korrektues protestojnë sot para Qeverisë

14/02/2019

Të pakënaqur me koeficientin e pagave, po dalin të jenë edhe sindikalistët e Shërbimit Korrektues. Ata thonë se si shkak i mos përmbushjes së premtimeve, ... Read More

Nëse fyti assesi nuk ju shërohet, mbase është fjala për sëmundje të rrezikshme dhe vdekjeprurëse

13/02/2019

Dhembja e vazhdueshme e fytit dhe ngjirja e zërit mund të jenë sinjal për diçka shumë më të rrezikshme se ftohja dhe gripi Mjekët pacientëve ... Read More

Dy dietat që jua formësojnë trupin brenda një muaji!

12/02/2019

Ka shumë dieta në dispozicion, por jo të gjitha janë efektive! Madje, disa mund të jenë më të dëmshme për shëndetin tonë sesa stili aktual ... Read More

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

11/02/2019

Pesë piktura që thuhet të jenë krijuar nga lideri nazist Adolf Hitler nuk arritën të shiten në një ankand në Gjermani. Shtëpia e ankandit Weidler ... Read More

Veseli: Të pamëshirshëm ndaj çdo veprimi që cenon moralin tonë kombëtar dhe keqpërdor institucionet 

08/02/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha sot pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit se do të jenë të pamëshirshëm  ndaj çdo veprimi që ... Read More

Personat religjiozë janë më të lumtur

07/02/2019

Personat religjiozë që marrin pjesë rregullisht në grumbullime fetare kanë tendenca të jenë më të lumtur. Studimi i kryer nga ‘Pew Research Centre’ ka krahasuar ... Read More

AirPod 2 mund të jenë shumë pranë prezantimit (Video)

05/02/2019

Kufjet e reja nga Apple, mund të jenë shumë pranë prezantimit, pasi bëhet e ditur se mbushësi për baterinë e tyre, AirPower tashmë ka hyrë ... Read More

Nuhiu: Shqiptarët në Maqedoni, mbi 30 %

03/02/2019

3 Shkurt 2019 / 15:47 Shqiptarët në Maqedoni mund të jenë edhe mbi 30 për qind, por për të vërtetuar këtë numër duhet pritur epilogu ... Read More

Nicki Minaj dhe Cardi B performojnë në BET Experience

01/02/2019

Nicki Minaj dhe Cardi B do të jenë në front të BET Experience. Rivalet e repit do të jenë së bashku në skenën e ceremonisë ... Read More

Kosnett takon Thaçin, Veselin dhe Haradinajn

31/01/2019

Zhvillimet e fundit politike rreth dialogut dhe taksës ndaj Serbisë pritet të jenë tema e ditës së sotme për institucionet e Kosovës. Presidenti i Republikës ... Read More