Tag: jeni

Ata që flejnë herët kanë jetë më të mirë seksuale

14/03/2019

Nëse jeni energjik, keni vetëbesim, ju pëlqen gatimi dhe besoni në dashuri në shikim të parë, atëherë me shumë gjasa jeni person që zgjoheni herët ... Read More

Udhëtoni me pak buxhet: Çmimet për gjërat bazike në qytet më të lira të Evropës

12/03/2019

Nëse keni kursyer pak para dhe jeni duke kërkuar pak aventurë, atëherë qytetet e mëposhtme janë adekuate për ju. Përveç se janë të mahnitshme për ... Read More

Dymijë euro pagë “pa punuar” asgjë në Suedi (Foto)

12/03/2019

A mendoni se një punë ideale nuk ekziston? Ju jeni gabim! Nëse ju pëlqen ideja për të fituar një rrogë, dhe mos bëni asgjë, shikoni ... Read More

Dy molla, një limon dhe një gotë tërshërë – bëhuni gati të humbni peshë pa kontroll!

07/03/2019

Nëse jeni duke u përpjekur të humbni peshën e tepërt, atëherë lëngu që jua sugjerojmë sot është mënyra më e shijshme për ta arritur qëllimin ... Read More

Puna në vikend i rrit rreziqet e depresionit

28/02/2019

Nëse vazhdimisht jeni duke punuar jashtë orarit dhe më shumë sesa ç’rekomandohet, le t’ju rikujtojmë sa e rëndësishme është të gjeni një zgjidhje për të ... Read More

Ushtrimi prej dy minutave rregullon apetitin: Do të humbni peshë me shpejtësi marramendëse!

27/02/2019

Prandaj nuk jeni të detyruar të përkufizoni ushqimin as të mbani dietë Mjeshtrit e Qi-gongut kinez theksojnë që kjo teknikë 100% bllokon ndjenjën e urisë, ... Read More

Akrepi helmues doli prej dollapit të aeroplanit, lëvizte mbi kokat e udhëtarëve të tmerruar (Video)

16/02/2019

Nëse jeni në mesin e atyre që kanë një liste me gjëra, prej të cilave frikësohen kur udhëtojnë me aeroplan, më mirë të mos e ... Read More

A mund vërtet të na dhembë koka për shkak që kemi pirë kafe edhe kur dhembja është simptomë e sëmundjes së rrezikshme

16/02/2019

Qoftë të jeni në punë, në shtëpi apo në palestër, ndjenja e dhembjes së kokës mund t’ju shpërqendrojë aq shumë dhe t’ju pengojë dhe kryerja ... Read More

Nomofobia, apo frika nga mungesa e celularit është në rritje

11/02/2019

A jeni të shqetësuar kur harroni celularin tuaj në shtëpi? A e keni mendjen vetëm te bateria, kur ajo po mbaron? Atëherë nuk jeni të ... Read More

Gabimet, të cilave duhet shmangur në takimin e parë

08/02/2019

Kur jeni në pritje të takimit të parë me një partner potencial, janë disa gabime që duhen shmangur, në mënyrë që ai takim të shkojë ... Read More

Arsyet se përse meshkujt që bëjnë palestër janë më të mirë në shtrat

30/01/2019

Nëse merreni me sport, atëherë ka shumë mundësi që jeni më të mirë në shtrat se shumica e atyre që nuk merren me sporte. Më ... Read More

Top thëniet inspiruese për ta filluar rrugëtimin e realizimit të ëndrrave

21/01/2019

Energjia është gjithmonë në lëvizje – dhe lajmi i mirë është se jeni ju ata që vendosni nëse dëshironi të shkoni në drejtim të duhur. ... Read More