Tag: Jepet

Sot i jepet lamtumira bashkatdhetari nga Zvicra që humbi jetën në vendin e punës

30/04/2019

Sot i jepet lamtumira e fundit bashkatdhetarit, Ardian Zeqiri, i njohur si heroi i punës, i cili tre ditë me parë ka humbur jetën tragjikisht ... Read More

Siljanovska: Demokratizimi i shoqërisë, prioritet

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T16:53:53+02:00 Dalja në këto zgjedhje është tejet e rëndësishme, që pushtetit mos i jepet mundësia të zgjedh president në Kuvend. Kështu ka deklaruar kandidatja ... Read More

Sa para kushtoi filmi me Elvana Gjatën? Ermal Mamaqi tregon shifrën

29/03/2019

Prej pak ditësh ka nisur të jepet në të gjitha kinematë filmi “Dy gisht mjaltë” me protagonist aktorin Ermal Mamaqi dhe këngëtaren Elvana Gjata, e ... Read More

40 vjeçare dhe seksi si Katie Price

24/03/2019

Ajo nuk heziton asnjëherë që të ekspozojë format e saj bombastike sa herë që i jepet rasti.Dhe këtë herë Katie Price tregoi asetet e saj ... Read More

Bebe Rexha fillon punën për t’i hequr kilogramët e tepërt: Dua vetëm të kthehem në formë

21/03/2019

Bebe Rexha nuk heziton të ekspozojë të pasmet bombastike sa herë që i jepet rasti në rrjetet sociale. Këngëtarja shqiptare javë më parë kishte kritikuar ... Read More

Allegri trajneri më i mirë në Itali, lë pas Sarrin e Izaghin

12/11/2018

Max Allegri e ka fituar ‘Bankinën e Artë’ (Panchina d’Oro), çmim që jepet në Itali nga trajnerët për teknikun më të mirë të vitit. Allegri ... Read More

Haradinaj: Ushtria jonë do të jetë e organizuar si KFOR-i

11/11/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se FSK-së nuk po i shtohen kompetencat, por po i jepet mandat i plotë. Ai mandat, sipas tij, është ... Read More

Kosova kërkon Interpolin, Serbia vazhdon të lobojë kundër

03/11/2018

Me 22 nëntor jepet vendimi për Kosovën, Serbia vazhdon të lobojë kundër saj. Njëra ndër betejat e radhës për Kosovën është ajo në Dubai për ... Read More

Sivjet s’ka liberalizim vizash, Kryeziu: Institucionet të mos ia lënë fajin BE-së (Video)

24/10/2018

Institucionet e vendit sot e pranuan se Kosovës nuk do t’i jepet liberalizimi i vizave sivjet, pasi që për këtë nuk i kanë as votat ... Read More

Demenca – a janë meshkujt apo femrat më të rrezikuar nga Alzheimeri?

28/09/2018

Demenca është emri që i jepet një grupi simptomash që ndërlidhen me një ngadalësim të vazhdueshëm të funksionit të trurit. Lloji më i zakonshëm i ... Read More

Stoltenberg: Ju presim në NATO

23/09/2018

Tani është koha që të dëgjohet zëri juaj. Kjo është një mundësi që jepet njëherë në jetë. Dera e NATO-s është e hapur. Por, vetëm ... Read More

Gramshi perla e fshehur për turistët

20/09/2018

Në 6 muaj, Gramshi ishte destinacioni i preferuar i 14 e 500 turistëve vendas e të huaj. Ky informacion jepet nga strukturat e Bashkisë Gramsh ... Read More