Tag: jeta

Kotja gjatë ditës përmirëson jetën tuaj të dashurisë

03/11/2019

Jeta moderne dhe e zënë na ka bërë me mungesë të gjumit, dhe kotja gjatë ditës janë bërë mjaft të fuqishëm për përmirësim e jetës ... Read More

Çdo ditë zgjohet duke menduar se është 11 qershor, adoleshentja humb kujtesën çdo 2 orë

13/09/2019

Jeta e një 17-vjeçarje ndryshoi pasi ajo pësoi një aksident të rëndë.Adoleshentja Riley Horner nga Illinois zgjohet çdo ditë duke menduar se është data 11 ... Read More

Problemet me kujtesë shkaktohen nga depresioni

11/07/2019

Jeta me depresion mund të shpie në një numër problemesh, përfshirë problemet me gjumë dhe nivelet më të larta të stresit. Por, së fundi shkencëtarët ... Read More

20 vjet nga masakra e Vushtrrisë

22/05/2019

Sot bëhen 20 vjet nga Masakra e Vushtrrisë ku brenda pak orësh në këtë qytet jeta e dhjetëra personave u ndërpre nga forcat policore, ushtarake ... Read More

Autobiografia e Michelle Obama, libri me mbi 10 milionë kopje

05/05/2019

‘Becoming” ose “Të bëhesh” ka surprizuar lexuesit për transparencën dhe vërtetësinë e ngjarjeve nga jeta e përditshme e jetës bashkëshortore të Michelle Obama. Becoming, libri ... Read More

Ndahet nga jeta ish-deputeti dhe një nga themeluesit e PD-së

08/04/2019

Është ndarë  nga jeta njëri nga themeluesit e Partisë Demokratike si dhe ish-deputet i Vlorës, Abedin Elmazi. Ai ishte njëri nga njëri figurat e njohur ... Read More

Pas nominimeve në “Billboard Music Awards”, Dua Lipa: Jeta është shumë e çmendur…

05/04/2019

Pas nominimeve në “Billboard Music Awards”, Dua Lipa: Jeta është shumë e çmendur… Është publikuar lista e nominimeve për “Billboard Music Awards” 2019. Këngëtarja shqiptare, ... Read More

Pas vdekjes së Karl Lagerfeld, macja e tij lançon linjën e re

28/03/2019

Ikona e modës Karl Lagerfeld u nda nga jeta pak javë më parë. Trashëgimtarja e vetme e pasurisë së tij marramendëse ishte pikërisht macja e ... Read More

Këngëtari Justin Carter vetëvritet aksidentalisht gjatë xhirimeve të klipit

23/03/2019

Është ndarë nga jeta në moshën 35-vjeçare këngëtari i famshëm amerikan, Justin Carter. I ndjeri u vetëvra aksidentalishtteksa po xhironte klipin e këngës në apartamentin ... Read More

Sa truproje kanë të famshmit e Hollywoodit dhe sa harxhojnë për sigurinë e tyre?

20/03/2019

Ne shpesh kemi përshtypjen se jeta e të famshmëve është e përsosur, por në fakt, ata gjithashtu kanë probleme serioze. Njerëzit e famshëm rrallë mund ... Read More

Krasniqi: Amerikanët sollën mesazhin që palët në dialog nuk duhet të tregojnë forcën ndaj njëri tjetrit (Video)

12/03/2019

Jeta Krasniqi nga KDI ka thënë se mesazhi që sollën amerikanët ishte që palët në dialog të tregojnë mençuri e jo të tregojnë forcë ndaj ... Read More

Krasniqi nga KDI: Platforma për dialogun e miratuar në Kuvend, nuk flet për njohje reciproke nga Serbia (Video)

07/03/2019

Jeta Krasniqi nga KDI ka thënë se në Platformën e votuar sot në Kuvendin e Kosovës është luajtur me terma të ndryshëm që krijon hapësira ... Read More