Tag: jetë

Zbulohet një xhami 1200 vjeçare, një ndër të parat në botë

19/07/2019

Xhamia do të jetë një zbulim i rrallë Një nga xhamitë më të hershme në botë, e ndërtuar rreth 1 mijë e 200 vjet më ... Read More

Trump kërkon hetim për lidhjet e Kompanisë “Google” me Pekinin

16/07/2019

“Investitori në botën e teknologjisë, miliarderi Peter Thiel mendon se ‘Google’ duhet të jetë objekt i një hetimi për tradhti. Ai akuzon Google se punon ... Read More

Tri mënyra për të ndërtuar muskuj, pa e dëmtuar shëndetin

16/07/2019

Shtimi i muskujve mund të jetë frustues, por faktikisht nuk është aq i vështirë nëse veç dini si të veproni. Thjesht duhet të siguroheni se ... Read More

Skerdi nuk ka ndërmend të ndal, vazhdon puna për projekte të reja

13/07/2019

12:23 | 13 Korrik 2019 12:23 | 13 Korrik 2019 Skerdi po vazhdon të jetë nga artistët më aktiv në skenë. Skerdi padyshim se është ... Read More

Dardha, fruti magjik që bën mrekulli me peshën

12/07/2019

Dardha është ushqim me bazë karbohidrate dhe mund të jetë pjesë e një diete të shëndetshme që mund t’ju ndihmojë të humbisni peshë.Një dardhë e ... Read More

Si t’i mbijetoni një sulmi vdekjeprurës nga gjarpëri

09/07/2019

Gjarpërinjtë mund t’ju kafshojnë dhe helmi i tyre mund të jetë vdekjeprurës. Frank T. Burbrink ekspert i gjarpërinjve, në Departamentin e Herpetologjisë në Muzeun Amerikan ... Read More

Largoni njollat nga rrobat me këtë lëng ‘magjik’

09/07/2019

Shumica e njerëzve e urrejnë pastrimin e rrobave. Mund të jetë i mërzitshëm, rraskapitës dhe disa njolla thjesht nuk largohen. Është shumë e vështirë për ... Read More

Pulisic më i mirë se Cristiano Ronaldo, e thonë statistikat

05/07/2019

13:35 | 07/05/2019 Chelsea duhet të jetë me të vërtetë e entuziazmuar për transferimin e Christian Pulisic. Mesfushori ofanziv është duke shkëlqyer në nivel ndërkombëtar ... Read More

Pse nuk duhet t’i mbytni merimangat në shtëpi

04/07/2019

“E di që mund të jetë e vështirë për t’iu bindur, por po e them: Mos i mbytni merimangat në shtëpi”Pse? Sepse merimangat janë pjesë ... Read More

Ja çfarë duhet të dini përpara se të zgjasni qerpikët

03/07/2019

Me patjetër I bën sytë tuaj të duken më të medhenj dhe me jetë. Nqs ka ngelur dikush pa e marrë këtë hap duhet me ... Read More

“Coco Jumbo” vjen plot ritëm nga Gjiko

28/06/2019

20:04 | 06/28/2019 Gjiko ka publikuar projektin e tij të ri. Edhe një këngë që pritet të jetë hit i kësaj vere është publikuar në ... Read More

Sa kohë përpara se të shkoni në plazh duhet të depiloheni?

28/06/2019

Sigrurisht që secila femër dëshiron, që para se të shkojë në pushime të jetë e depiluar mirë! Mirëpo cila është koha ideale për tu depiluar, ... Read More