Tag: jetën

Motoçiklisti shpëton gruan që deshi ta vriiste vehtën

31/05/2020

Një hero motoçiklist i ka shpëtuar jetën një gruaje që përpiqej të bënte vetëvr.asje në mes të rrugës, ndërsa të tjerët as që mundoheshin ti ... Read More

Olta Gixhari rrëfen historinë e dashurisë dhe shtatzaninë: U njohëm për Krishlindje, di edhe kur është zënë fëmija

30/05/2020

Aktorja e njohur shqiptare Olta Gixhari e cila e ka zhvendosur jetën e saj në Spanjë në krah të partnerit të saj që ka preferuar ... Read More

Hile me sapun që mund t’ju largojnë nga situatat e ndërlikuara

28/05/2020

Rezulton se sapuni ka veçori më të dobishme, përveç pastrimit, që mund t’ju ndihmojnë në jetën tuaj të përditshme. Për shembull, është mirë ta përdorni ... Read More

Nga punëtor llaçi te shitës rruge, sakrifica e futbollistit në kohën e pandemisë: Bëj gjithçka për të ushqyer familjen!

20/05/2020

Kriza ekonomike e shkaktuar nga përhapja e Koronavirusit, ka vështirësuar jetën e miliarda njerëzve në botë. Shtresat e varfra janë më të prekura nga kjo ... Read More

“Nuk mbaj dot vetëm një lidhje, tradhëtoj”. Bledi Strakosha: S’besoj tek martesa

14/05/2020

Bledi Strakosha ka bërë një rrëfim të rrallë për jetën e tij personale. Gazetari i njohur është shprehur se është natyrë poligame dhe nuk qëndron ... Read More

Bota e futbollit në zi, humb jetën në moshë fare të re lojtari i Atalantës

11/05/2020

Ka humbur jetën në moshën 19-vjeçare, Andrea Rinaldi, lojtari i Atalantës. Djaloshi, i cili kishte pësuar hemorragji në tru si pasojë e sëmundjes së aneurizmës, ... Read More

Armina Mevlani flet për marrëdhënien me kunatën dhe historitë përpara njohjes me Shkëlzen Berishën

10/05/2020

Armina Mevlani flet për jetën e saj private para se të njihej me Shkëlzenin, tregon pse nuk donte të kishte të dashur Bloggerja e njohur, ... Read More

Kur Sadie Berisha bënte bashkë socialistë e demokratë/ Me fëmijët duke pastruar nga liqeni, Lulzim Basha mbjell pemë

21/04/2020

Sadie Berisha që pas divorcit me Shkëlzen Berishën është rikthyer në Suedi, ku dhe vijon jetën me familjen e saj. Megjithatë gjithnjë ajo gjen mënyrën ... Read More

Mariza Ikonomi tregon arsyen pse është ende beqare: Besoj që nuk ka…

16/04/2020

Këngëtarja Mariza Ikonomi ka qënë gjithmonë e rezervuar për jetën e saj private. E ftuar së fundmi, në emisionin ‘Glamour Zone’, këngëtarja tregoi se përse ... Read More

I martuar me miliarderen kineze/ Modeli shqiptar: Ndihmojmë Shqipërinë me 200 mijë maska

30/03/2020

Modeli i njohur shqiptar, prej kohësh jeton jashtë, duke shijuar jetën krah bashkëshortes së tij miliardere. Rolando Lekaj, i cili është martuar prej dy vitesh ... Read More

Koronavirusi është vetëm fillimi: Shkencëtarët paralajmërojnë më shumë sëmundje si kjo në të ardhmen

25/03/2020

Popullsia jonë në rritje globale po na afron me jetën e egër dhe rrezikojmë nga viruse të reja, paralajmërojnë ambientalistët. Fushata e National Geographic për ... Read More

Rudina flet për ndarjen nga ish-bashkëshorti: Aleksi ka shpëtuar, ku durohem unë

19/03/2020

Moderatorja Rudina Dembacaj ka qënë në qendër të vëmëndjes për jetën e saj private kohët e fundit. Pak kohë më parë ajo u nda nga ... Read More