Tag: jetojnë

“Dashnoret më trime”, brenda azilit të prostitutave mbi 55 vjeç

30/05/2019

Si pjesë e projekti të saj “Benedcite Desrus, ajo shkoi në Casa Xochiquetzal, vendin ku jetojnë femrat të moshës mbi 55 vjec, të cilat i ... Read More

Dizajnet e fuqishme që e transformojnë jetesën në qytet

25/05/2019

Të gjithë ata që jetojnë në qytet, qoftë ai i vogël ose i madh, e dinë se mund të jetë sfiduese. Megjithëse disa probleme janë ... Read More

Vjehrra shqiptare tregon se si e priti nusen e djalit nga Japonia dhe jetesën në Shqipëri

16/05/2019

Historitë e shqiptarëve që jetojnë në perëndim dhe janë martuar me vajza të huaja por vajza të martuara me shqiptarë dhe jetojnë në Shqipëri, janë ... Read More

Rama nuk do që mes Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi, Maqedonisë e Serbisë të ketë kufi

13/05/2019

Shqiptarët në Shqipëri dhe Kosovë janë vëllezër që tani jetojnë në dy vende të ndryshme dhe duhet të bashkohen, tha kryeministri shqiptar Edi Rama. Në ... Read More

Haradinaj: Flamuri i Kosovës nuk është vetëm i shqiptarëve por edhe i serbëve, duhet të respektohet

08/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se serbët që jetojnë në Kosovë shtet të tyre e kanë Kosovën. Ai në tryezën e organizuar nga ... Read More

Personat që jetojnë vetëm rrezikohen nga çrregullimet mendore

06/05/2019

Të rriturit të cilët jetojnë vetëm kanë më shumë gjasë që ta kenë të njëjtin çrregullim mendor, duke përfshirë ankthin dhe depresionin. Ky është përfundimi ... Read More

Udhëzues për jomyslimanët: Si të silleni me agjëruesit në Ramazan

06/05/2019

Në botë jetojnë rreth 7.6 miliardë njerëz. Rreth 24 për qind e tyre apo 1.8 miliard njerëz do të agjërojnë nga lindja e diellit deri ... Read More

 22,2% e popullsisë në jeton në varfëri të plotë

15/04/2019

S A 2019-04-15T13:46:28+02:00 Rritet numri i personave në vend që jetojnë ne varfëri. 22,2% e popullsisë në Maqedoninë e Veriut jetojnë në varfri të plotë. ... Read More

22,2% e popullsisë në Maqedoninë e Veriut jeton në varfëri të plotë

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T11:47:14+02:00 Rritet numri i personave në vend që jetojnë ne varfëri. 22,2% e popullsisë në Maqedoninë e Veriut jetojnë në varfri të plotë. Ndërsa ... Read More

Çdo i dhjeti fëmijë ka astmë, shkaktar është trafiku i dendur

12/04/2019

Gati 80 për qind e fëmijëve të sëmurë nga ndonjë formë e rëndë e astmës jetojnë 75 metra larg nga nyjat rrugore, ndërsa për shkak ... Read More

Vesa Luma tregon përse po jeton larg bashkëshortit

03/04/2019

Vesa Luma ka treguar se përse ajo dhe bashkëshorti i saj po jetojnë të ndarë. Këngëtarja Vesa Luma së fundmi gjatë një interviste të dhënë ... Read More

NASA po mundohet të censurojë zbulimin e bazës së alienëve në hënë

28/03/2019

Sipas një teorie bizare konspirative, alienët po jetojnë në hënë dhe madje edhe kanë vënë një baze të tyren atje, shkruan Express UK. Pasi ka ... Read More