Tag: jetuar

Anxhelina Hadërgjonaj braktis SHBA, ja arsyeja përse u kthye në Shqipëri

21/04/2020

Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj prej kohësh ka jetuar në Shtet e Bashkuara të Amerikës, Los Angeles. Mirëpo së fundmi për shkak të situatës së krjuar nga ... Read More

Hoqi dorë nga mbretëria, ja çfarë ka vendosur të bëjë tani Meghan Markle

12/01/2020

Meghan dhe Harry kanë hequr dorë nga roli mbretëror për të jetuar të pavarur financiarisht në Amerikën e Veriut.Dorëheqja e tyre ka shkaktuar shumë polemika ... Read More

Hani këto ushqime, nëse doni të jetoni më gjatë

05/10/2019

Ushqimet që duhet të konsumoni për të jetuar më gjatë Arrat Arrat janë shumë të shëndetshme dhe të mbushura me mikroelemente të cilat ndihmojnë në ... Read More

Gjashtë fakte të rralla rreth Bashkimit të Gjermanisë

03/10/2019

Prej vitit 1961 deri 1989 njerëzit në Gjermaninë Lindore kanë jetuar pas një muri, si të burgosur në zonën e kontrolluar nga Bashkimi Sovjetik, e ... Read More

Praktikoni këto 10 këshilla të për një gjumë të qetë

25/08/2019

Fjetja e mirë është thelbësore për të jetuar më mirë, më te qete dhe plot energji pozitive.Ja se si të optimizoni kohën tuaj të fjetjes ... Read More

Ecja me ritëm të shpejtë është mënyra më e thjeshtë për ta zgjatur jetën

07/08/2019

Dëshira për të jetuar gjatë është diçka krejtësisht njerëzore. Megjithatë nuk ka përgjigje për këtë – ushqimi i shëndetshëm dhe largimi i shprehive të këqija ... Read More

Brenda rezidencës përrallore së Rihannës në Londër

23/05/2019

Rihanna ka jetuar në fshehtësi në rezidencën në Londër për një vit, ndërsa tani e lëshon me qira për 16.000 euro në javë, shkruan DailyMail, ... Read More

Jetoi 99 vjet edhe pse të gjitha organet i kishte në vend të gabuar

09/04/2019

Një grua nga Pacific North West ka jetuar 99 vjet , pavarësisht se të gjitha organet e saj kanë qenë të vendosura në vend të ... Read More

Flet pronari i banesës ku banonte 75-vjeçarja zvicerane, që vrau Ilijasin shtatëvjeçar

25/03/2019

Pronari i banesës në të cilën kishte jetuar 75-vjeçarja e akuzuar për vrasjen me thikë të 7-vjeçarit kosovar në Basel, ka folur rreth qiramarrëses së ... Read More

Çifti, pse punët e shtëpisë shpesh bëhen shkak grindjeje

07/02/2019

Këshilla për mbijetesë për të pasur rregull në shtëpi dhe për të jetuar në harmoni të mirë me partnerin Shtrati për t’u rregulluar, pjatalarësja për ... Read More