Tag: jugor

Ja cilat zona të Zvicrës janë të prekura më shumë nga koronavirusi

26/03/2020

Që kur u zbulua për herë të parë në kantonin jugor të Ticino më 25 shkurt, koronavirusi tani është përhapur pothuajse në të gjitha kantonet ... Read More

Shekerinska: Po ndiqet gjendja në kufirin jugor, jemi të përgatitur

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T13:43:36+02:00 Po e ndjekim gjendjen me emigrantët në kufirin jugor, jemi të përgatitur të përballemi edhe me rritje të presionit, deklaroi sot zëvendëskryeministrja dhe ... Read More

Policia përgatitet për valë të mundshme emigrantësh

19/04/2018

19 April 2018 / 15:24 Intensifikohen kontrollet në kufirin jugor me Greqinë për shkak të zhvillimeve të fundit në Siri dhe rrezikut të rritjes së ... Read More