Tag: Jugut

Rifillojnë ndeshjet në një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, bota futbollit kthen sytë nga …

08/05/2020

Pas një pushimi të gjatë, Koreja e Jugut është vendi i parë që do rifillojë ndeshjet e futbollit sot. Pavarësisht se me shpërthimin e pandemisë në fillim ... Read More

Gabim i tmerrshëm, mjeku i bën abort gruas së gabuar

25/09/2019

Një doktor në Korenë e Jugut ka bërë gabimin më të madh të karrierës së tij, pasi i ka kryer një abort pacientes së gabuar. ... Read More

Pse politikanët e opozitës në Korenë Jugore rruajnë kokën publikisht?

17/09/2019

Udhëheqësi i opozitës në Korenë e Jugut është i fundit në një seri politikanësh që kanë rruar publikisht kokën në protestë kundër qeverisë, njoftoi BBC ... Read More

Bien ndjeshëm vdekjet e shkaktuara nga virusi HIV

30/07/2019

Sipas një raporti të qeverisë së Afrikës së Jugut, vdekjet dhe infektimet nga virusi HIV/SIDA në këtë vend kanë shënuar rënie të vazhdueshme që nga ... Read More

Vuçiq flet për bashkimin e Mitrovicës, tregon nëse kjo ide mund të paraqitet në Samitin e Berlinit

18/04/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se rrëfimi për bashkimin e veriut dhe jugut të Mitrovicës është edhe një përpjekje për të hyrë shqiptarët në ... Read More

Viktima dhe shtëpi të dëmtuara nga zjarri në Korenë e Jugut – Son dhuron 100 mijë funte

15/04/2019

Viktima dhe shtëpi të dëmtuara nga zjarri në Korenë e Jugut – Son dhuron 100 mijë funte Sulmuesi i Tottenham Hotspur, Heung Min Son, ka ... Read More

Në Afrikë e lëshojnë himnin në stadium me telefon Huawei, ndodh e papritura!

26/03/2019

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në kontinentin afrikan. Himni i Afrikës së Jugut është lëshuar përmes telefonit celular dhe ai është ndërprerë dy ... Read More

T.I. e krahason veten me Tupac

14/03/2019

T.I. pohon se madhështia e tij po nxit shumë zhvillime kontraverse. Duke u shprehur në Instagram, “Mbreti i Jugut” ka folur për të arriturat e ... Read More

Plazhet e Shqipërisë – desinacion që nuk duhet humbur në 2019

03/03/2019

Portali evropian DonneCultura që i kushtohet udhëtimeve dhe kulturës, i ka dedikuar një reportazh jugut të Shqipërisë ku vlerëson plazhet shumë të pastra dhe ujërat ... Read More

Mjekët i nxorën nga barku masën prej dy kilogramëve, gurët dhe disa objekte iu grumbulluan pasi i përpiu për një kohë të gjatë (Foto)

19/02/2019

Nëpërmjet intervenimit kirurgjik, mjekët e një spitali në Korenë e Jugut ia kanë nxjerrë nga barku një pacienti, masën prej dy kilogramëve. Gurë, kapakë të ... Read More

SHBA, fituesi i lotarisë miliardere ende nuk shfaqet për ta tërhequr shpërblimin prej 1.5 miliard dollarë

04/02/2019

Në Karolinën e Jugut vazhdon gjahu për miliarderin me fat. Bëhet fjalë për fituesin e çmimit më të madh të lotarisë në të gjithë kohërat, ... Read More

Delfini vazhdonte të dilte në breg edhe pas përpjekjeve të shumta për ta kthyer në breg (Video)

09/01/2019

Paul Gardiner nga Afrika e Jugut, rrezikoi jetën për ta kthyer një delfin në det, por e kishte të kotë. Derisa po vraponte në një ... Read More