Tag: Juventusi

Pas 4 testeve pozitiv, Dibala shërohet nga Koronavirus: Fytyra ime tregon gjithçka

06/05/2020

Më në fund është zyrtare: Paulo Dibala është shëruar. Argjentinasi, informon Juventusi nëpërmjet një komunikate zyrtare, “ka kryer testin e dyfishtë sipas protokollit me testet ... Read More

Buffon nesër kryen testet mjekësore te kjo skuadër

03/07/2019

14:59 | 07/03/2019 Gianluigi Buffon duke se ka arritur akordin për një kthim te Juventusi me një kontratë njëvjeçare, me një të ardhme si drejtor ... Read More

Cristiano Ronaldo: Një ditë do të bëhem trajner

02/05/2019

Cristiano Ronaldo pretendon se ai është 'përshtatur në mënyrë të përkryer' te Juventusi, ku nuk e ka mohuar se një ditë do të jetë trajner ... Read More

Juventusi pa shtatë lojtarë në derbin lokal ndaj Torinos

02/05/2019

Kampioni i Serie A, Juventusi do duhet ta luajë ‘Derby della Mole’ ndaj Torinos pa shtatë futbollistët kryesor. Juve, që u shpall edhe matematikisht kampion ... Read More

Capello tregon ku do të përfundojë Higuain pas përfundimit të sezonit

19/04/2019

Trajneri legjendar italian, Fabio Capello, ka deklaruar se Gonzalo Higuain do të rikthehet te Juventusi pas përfundimit të sezonit. Sulmuesi argjentinas në një periudhë prej ... Read More

Tifozët holandezë vërshojnë në Itali, policia ndalon 54 persona

16/04/2019

23:53 | 04/15/2019 Atmosfera sa vjen e bëhet më elektrizuese në Torino, aty këtë të martë Juventusi e Ajax do të përballen për të përcaktuar ... Read More

Allegri: Festa e titullit ndaj Spalit? Më mirë pas Ajaxit

12/04/2019

Juventusi do të zbresë nesër në mesditë në fushë, për t’u përballur me Spalin në transfertë, një sfidë ku fitorja mund të përkthehet në triumfin ... Read More

Ajax 1:1 Juventus, nota e Ronaldos dhe të tjerëve

10/04/2019

23:22 | 04/10/2019 Ajaxi dhe Juventusi kanë luajtur baras (1-1) në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Johan Cruijff ... Read More

Juventusi pranë historisë, sot mund të shpallet kampion i Italisë

06/04/2019

Juventusi mund të shkruajë historinë në Serie A këtë javë, duke u bërë skuadra e parë që e fiton titullin në këtë fazë, por për ... Read More

Balotelli i reagon Bonuccit pas komenteve për Kean

03/04/2019

Leonardo Bonucci pas ndeshjes ku Juventusi fitoi ndaj Cagliarit (2-0), ku njërin e gol e shënoi Moise Kean, e që ishte pre e thirrjeve raciste, ... Read More

Ka gol në ndeshjen Juventus – Empoli

30/03/2019

Juventusi e ka shënuar golin e parë në ndeshjen kundër Empolit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz, në kuadër të xhiros së ... Read More

Juventusi tregon gjendjen e Ronaldos pas lëndimit që pësoi kundër Serbisë

26/03/2019

Juventusi ka njoftuar se Cristiano Ronaldo ka pësuar vetëm një dëmtim të vogël duke luajtur për Portugalinë kundër Serbisë në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin ... Read More