Tag: Juventusit

Pjanic: Juventusi aktual më i miri në histori, Tripleta objektiv dhe ëndërr

11/12/2018

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic, beson se skuadra e tanishme e Zonjës së Vjetër është më e mira në histori të klubit. Boshnjaku e pranon ... Read More

Cancelo: Interi mbetet në zemrën time

08/12/2018

Mbrojtësi i Juventusit, Joao Cancelo, ka thënë se Interi vazhdon të jetë pjesë e zemrës së tij. Portugezi ishte i huazuar te zikaltrit në sezonin ... Read More

Del Piero: Nëse Juve dëshiron të fitojë, do të fitojë

07/12/2018

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, ka deklaruar se rivaliteti më i madh është mes Juves dhe Interit, por beson se Bianconerët nëse dëshirojnë të ... Read More

Vetëm Interi mund ta sfidojë dominimin e Juventusit, thotë Djorkaeff

06/12/2018

Në prag të derbit të radhës të Italisë mes Juventusit dhe Interit është ish-mesfushori Nerazzur, Youri Djorkaeff, ai që beson se vetëm Nerazzurët mund të ... Read More

Irrati gjykon ndeshjen Juventus – Inter

06/12/2018

Massimiliano Irrati do të gjykojë sfidën derbi të Italisë mes Juventusit dhe Interit. Irrati i cili ishte në fushë në fitoren e Interit prej 3-0 ... Read More

Allegri: Gara për titull nuk mbyllet as pas ndeshjes me Interi, do të jetë një ndeshje emocionale, teknike dhe taktike

06/12/2018

Trajneri i Juventusit, Max Allegri, ka thënë se gara për titull të Serie A nuk ka përfunduar dhe nuk përfundon as pas ndeshjes të së ... Read More

Barcelona ofron 60 milionë euro për Bentacurin

05/12/2018

Raportohet se Barcelona ka bërë ofertë në vlerë 60 milionë euro për mesfushorin e Juventusit, Rodrigo Bentancur. Sipas Corriere dello Sport, Barca janë duke e ... Read More

Marotta: A do të jeni në ndeshjen Juventusi – Inter? Do ta shohim

03/12/2018

Giuseppe Marotta është pyetur se a do të jetë i pranishëm në ndeshjen derbi të Italisë mes Juventusit dhe Interit të premten. Drejtori që e ... Read More

Matuidi: Ronaldo e meriton Topin e Artë

30/11/2018

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi beson se shoku i ekipit të tij, Cristiano Ronaldo, meriton të fitojë Topin e Artë. Ronaldo, 33 vjeç, është një ... Read More

Allegri: Valencia e fortë, fitore e arritur me mençuri

28/11/2018

Max Allegri ka thënë se lojtarët e Juventusit duhet të jepnin maksimumin që të fitonin 1-0 ndaj Valencias. Një gol i Mario Mandzukic në fillimin ... Read More

Man Utd-Young Boys: Formacionet e mundshme, Mou në kërkim të pikëve

27/11/2018

Pas fitores në Alliabz Stadium ndaj Juventusit, Manchester Unitedi dëshiron ta vazhdojë ecurinë e mirë edhe ndaj Young Boysit. Skuadra e Jose Mourinhos është favorite ... Read More

Juve-Valencia: Formacionet e mundshme, Dybala në sulme me Mandzukic e CR7

27/11/2018

Një ndeshje e rëndësishme për të dy skuadrat, nëse Juventusit fiton atëherë siguon fazën e eliminimit direkt, ndërsa Valencia në anën tjetër shpreson të mbajë ... Read More