Tag:  ka

Mesazhi i Ermal Mamaqit për qyetetarët nga izolimi: Shfrytëzojeni këtë kohë dhe mos e lini mendjen të ikë

30/03/2020

Moderatori, producenti dhe biznesmeni gjatë një lidhje për “Neës24”  ka treguar se si po e kalon karantinën bashkë me familjen. Mamaqi tha se projektet profesionale ... Read More

Dhjetë filmat që do t’ju ndihmojnë të relaksoheni dhe të harroni gjithçka

09/10/2019

Ka filma që duket se janë komedi dhe janë të lehtë për t’u parë, por ata prapë lënë një shije të caktuar filozofike. Ky është ... Read More

Çaji japonez që e djegë dhjamin, e lufton kancerin dhe e rritë energjinë

08/10/2019

Ka origjinën në Japoni dhe është përdorur në lindjen e largët me mijëra vjet. Ky çaj i mahnitshëm bëhet nga gjethet e reja të pluhurosura ... Read More

Hahn: BE nisi negociatat me Serbinë edhe pse duhet zgjidhur situatën rreth dialogut me Kosovën

26/05/2019

Komisionari evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, deklaroi sot se BE-ja “ka filluar negociatat me Serbinë, edhe pse ende duhet të zgjidhet situata rreth dialogut me ... Read More

Nënshkruhet marrëveshja për aftësim profesional të të rinjve me sindromën Down

07/05/2019

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Shoqata “Down Syndrome Kosova” ka  nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi, me qëllim të aftësimit profesional të të rinjve me ... Read More

E keni mbajtur për të larguar syrin e keq, nuk do e besoni kuptimi që ka ky objekt

06/05/2019

Ka shumë persona të cilët janë supersticiozë dhe besojnë në objekte të veçanta të cilat mund t’i mbajnë larg nga të këqijat. E kush nuk ... Read More

Veseli kërkon të bëhet e pamundura për shpëtimin e jetës së qytetarit nën rrënojat e “Adriatikut”

22/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka  cilësuar të trishtueshëm lajmin për shembjen e Hotel “Adriatikut” në Mitrovicë dhe ka kërkuar nga organet ... Read More

Guardiola nuk kursen lëvdatat për Liverpool

21/04/2019

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, nuk ka  kursyer lëvdatat për rivalin e Premierligës, Liverpool. Spanjolli ka thënë se ‘The Reds’ janë një nga skuadrat ... Read More

Vdes i riu nga Mushtishti që mori lëndime të rënda në vendin e punës

24/02/2019

I riu K.J., nga fshati Mushtisht i komunës së Suharekës,  ka vdekur sot pas plagëve të marra në vendin e punës. Lajmin e ka konfirmuar ... Read More

Ministri Rrustem Berisha në Kroaci, pro thellimit të bashkëpunimit në fushën e sigurisë 

19/02/2019

Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, me rastin e shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës ka  marrë pjesë në organizimin e ashtuquajtur “Java e Kosovës ... Read More

Wenger flet për transferimin e Ramseyt te Juve dhe tregon se pse italianët do ta fitojnë Ligën e Kampionëve

18/02/2019

Arsene Wenger beson se Juventusi “ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve dhe Aaron Ramsey do t’i bëjë ata edhe më të ... Read More

Buffon: PSG e bëri të duket e lehtë fitorja ndaj United

13/02/2019

Portieri i Paris Saint-Germain, Gianluigi Buffon  ka thënë se skuadra e tij e bëri të duket e lehtë fitoja ndaj Manchester United (2-0) në Old ... Read More