Tag: Kaçanikut

Gjendet bunkeri me armatim në Begracë (Foto)

24/05/2019

Policia raporton se dje në fshatin Begracë të Kaçanikut janë gjetur 25 granata dore, 11 mina anti-këmbësorike, 3 detonator dhe një ndezës hundor për mortajë ... Read More

Nënkryetari i Kaçanikut: Do t’i deportojmë të gjithë ata që kërkojnë lëmosh

21/05/2019

Nënkryetari i Komunës së Kaçanikut, Ylber Bajra në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për numrin e shtuar të njerëzve të cilët ... Read More

Ariu në Kaçanik dëmton bletët, banorët ndihen të rrezikuar (Video)

16/04/2019

Në fshatin Gjurgjedell të Kaçanikut, banorët kanë një hall jo të zakonshëm. Një ari po u shkakton dëme, dhe po ndihen të rrezikuar se mund ... Read More

E mitura nga Kaçaniku zhduket për herë të dytë, flet babai i saj

12/02/2019

Viola Guri, 16 vjeçare nga një fshat i Kaçanikut ka dal nga shtëpia të hënën në mëngjes rreth orës 08:00 dhe nuk është kthyer më. ... Read More

Kaçanik, persona të armatosur grabisin bastoren

12/01/2019

Në fshatin Doganaj të Komunës së Kaçanikut ka ndodhur një grabitje e armatosur në një lokal të lojërave të fatit. Sçi bën të ditur Policia, ... Read More