Tag: Kaliforni

Çifti amerikan bëhet hit me qenin e tyre, është shumë i madh dhe peshon afro 100 kilogramë (Foto/Video)

14/03/2019

Qeni i një burri në Kaliforni ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, për faktin se ka një trup shumë të madh dhe peshon mbi 90 ... Read More

Shkretëtira u mbulua me lule për të dytin vit me radhë, fenomen që ndodhë një herë në dekadë (Foto)

08/03/2019

Anza-Borrego është shkretëtira në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, që për të dytin vit me radhë, po mbulohet nga lulet shumëngjyrëshe. Të reshurat e pandërprera, ... Read More

Vidhen 200 koshere me bletë, shpërblim për atë që japë informata lidhur me hajnat (Foto)

25/02/2019

Brenda dy javësh, në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, janë vjedhur 200 koshere bletësh, që besohet se janë bartur me makinën piru. Meqenëse forcat e ... Read More

Shtypësi 3D printon gjësende që duket sikur shfaqen nga askund (Video)

05/02/2019

Hulumtuesit në UC Barkley në bashkëpunim me një laborator tjetër në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, e kanë krijuar një shtypës 3D që printon gjësende ... Read More

Murgeshat ‘djegin’ 500 mijë dollarë në kazino

11/12/2018

Dy murgesha që punonin në një shkollë katolike në Kaliforni, kanë pranuar se kanë keqpërdorur rreth 500 mijë dollarë, në mënyrë që të luajnë në ... Read More

Tonifikim muskujsh pa ushtrime fizike? Po, është e mundur

10/12/2018

Mjekët në Kaliforni po reklamojnë një procedurë të re që thonë se rrit masën muskulore dhe ul përqindjen e dhjamit në trup pa nevojën e ... Read More

Zjarret në Kaliforni, Lady Gaga shpërndan pica për të evakuuarit

14/11/2018

Me mijëra banorë në Kaliforni janë evakuuar ditëve të fundit, për shkak të zjarreve që kapluan vendin. Me viktimat e zjarrit janë solidarizuar shumë prej ... Read More

Makinat Skywater mund të nxerrin ujë të pijshëm nga ajri

29/10/2018

Një ekip me qendër në Kaliforni ka projektuar makinat Skywater që janë në gjendje të tërheqin ujë të freskët dhe të pijshëm direkt nga ajri. ... Read More

Keanu Reeves pozon me çiftin që po martohej, ndërsa fotografia bëhet hit në rrjetet sociale

07/09/2018

Jarrod Camara dhe Leslie Walker janë martuar në Kaliforni, ndërsa para ceremonisë, një mik i tyre e kishte vërejtur aktorin Keanu Reeves në një lokal, ... Read More

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

21/06/2018

Mbrojtësi i rendit nga një regjion malor në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, e ka thyer xhamin e një veture, brenda së cilës kishte hyrë ... Read More

Vince Vaughn arrestohet për vozitje në gjendje të dehur

10/06/2018

Vince Vaughn është arrestuar në Kaliforni për shkak të vozitjes në gjendje të dehur. Sipas TMZ, aktori është kapur nga policia në orët e hershme ... Read More

Kapet peshku me dhëmbë aq të fuqishëm sa që mund të thyejë guaska (Foto)

14/05/2018

Chad Holbrook mbeti i befasuar teksa po peshkonte në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, kur kapi një peshk me dhëmbë sikur të njeriut. Peshkatari 32-vjeçar, ... Read More