Tag: kallëzim

Veseli dorëzon kallëzim penal për personat që ia përmendën emrin në aferën e fajdeve

23/05/2019

Kryetari i Kuvendit dhe Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka njoftuar se ka deponuar kallëzim penal për një grup mashtruesish e fajdexhinjve që ia ... Read More

Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i pari, ai u bë medial

11/02/2019

Pse janë shuar hetimet kur e mitura ka bërë kallëzim, a ka pasur neglizhencë në trajtimin e këtij rasti dhe çka është duke ndodhur aktualisht ... Read More

Organizata studentore në Pejë, kallëzim penal kundër organizatorëve të grevës në universitete

29/01/2019

Organizata studentore “Zëri Studentor’ në Pejë ka njoftuar se nesër do të dorëzojë kallëzim penal në Këshillin Prokurorial të Kosovës kundër organizatorëve te grevave në ... Read More

Prokuroria Speciale i cakton 30 ditë paraburgim personit që e kërcënoi kryeministrin Haradinaj

12/01/2019

Prokuroria Speciale, ka njoftuar se ka pranuar një kallëzim nga Drejtoria Kundër Terrorizmit e Policisë së Kosovës, kundër të pandehurit B.E. për shkak të kryerjes ... Read More

Kallëzim penal ndaj Jakimovskit për ndërtim joligjor

23/08/2018

23 August 2018 / 15:48 Ish-kryetari i komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski, ka marrë kallëzim të dytë penal për ndërtimin e paligjshëm të ndërtesës komunale. ... Read More

Policia Financiare padit Jakimovskin për shpërdorim

08/08/2018

8 August 2018 / 16:07 Policia financiare ngriti kallëzim penal kundër Stevço Jakimovskit, ish kryetar i komunës së Karposhit si dhe kundër katër bashkëpunëtorëve të ... Read More

“E majta” paralajmëron padi kundër Zaevit

21/05/2018

21 May 2018 / 17:45 Partiа “E Majta” sot në Prokurorinë Themelore Publike parashtroi kallëzim penal kundër kryeministrit Zoran Zaev për shkelje të rendit kushtetues ... Read More

Zbulohet laborator droge, në pranga një maqedonas dhe një çek

09/04/2018

9 April 2018 / 13:09 Sektori për luftimin e krimit të organizuar ka ngritur kallëzim penal kundër një 36-vjeçari nga fshati Gërçec i Shkupit dhe ... Read More