Tag: kaltër

Ekspozimi ndaj dritës së kaltër të ekraneve përshpejton plakjen

19/10/2019

Ekspozimi më i madh ndaj dritës së kaltër të emetuar nga ekranet e telefonave dhe kompjuterëve përshpejton plakjen, kanë sugjeruar studimet.Një studim i Universitetit Shtetëror ... Read More

E konfirmojnë studimet: Nuk duhet besuar syve të kaltër

21/06/2019

Njerëzit me sy të kaltër janë më atraktivë, mirëpo ata nuk janë persona të besueshëm – ka treguar studimi i Universitetit të Pragës. Shkencëtarët e ... Read More

Llajneri që do t’i bëjë sytë tuaj të duken magjepsës

31/03/2019

1. Ngjyrë kafe Nëse i keni sytë ngjyrë kafe, llajneri i kaltër me nuanca të tij është i përshtatshëm edhe për ditën edhe për natën. ... Read More

Inter 4-0 Rapid, notat e lojtarëve: Shkëlqen Perisic

21/02/2019

Interi ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Rapidit të Vjenës. Skuadra zi kaltër ka mposhtur ekipin austriak me rezultat të thellë 4-0. ... Read More

SiViaggia: Syri i Kaltër, burimi në zemër të Shqipërisë që të mahnit

09/02/2019

Syri i kaltër, një fenomen natyror që nuk ka gjetur ende një shpjegim të vërtetë, mund të admirohet në mes të pyllit vetëm disa kilometra ... Read More

Kapet në Sarandë breshka me peshë prej 60 kilogram (Video)

29/01/2019

Jugu i Shqipërisë përveç që ka detin e kaltër dhe të veçantë atje herë pas here ndodhin ngjarje të çuditshme, madje edhe mjaftë të rralla. ... Read More

Përse pasaportat duken pak a shumë të njëjtë

07/01/2019

Çfarëdo pasaporte të keni, do të jetë e kaltër, e kuq apo e zezë. Edhe pse ekzistojnë disa “rregulla universale”, të cilat kanë të bëjnë ... Read More

Murseli: Këtë vit synojmë Kupën e Kosovës, qëllimi im është që Drita të jetë klub konkurrues në arenën ndërkombëtare

03/01/2019

Drita nga Gjilani është kampioni i Kosovës për edicionin 2017/2018. Skuadra bardh e kaltër, e cila tre vite më parë ndryshoi edhe strukturat udhëheqëse, kishte bërë ... Read More