Tag: kaluan

Fituan betejën me Covid-19, por çfarë i kërkoi bashkëshortja Tom Hanks, nëse ajo do të vdiste e para

09/04/2020

Tom dhe Rita Hanks u prekën të dy nga koronavirusi, por e kaluan me sukses këtë sëmundje.Para Covid, bashkëshortja Rita është përballur edhe me kancerin ... Read More

Thanë se është shtatzënë, ja sa fëmijë dëshirojnë të kenë Ledri Vula dhe Sara

30/01/2020

Dyshja Ledri Vula dhe Sara, kaluan disa ditë pushimi në ishujt Maldive disa ditë më parë. Partnerja e Ledrit postoi disa foto nga pushimet, foto ... Read More

Dizenjoi fustanet e yjeve botërore në `Grammys 2020´, stilistja shqiptare tregon si ia arriti

28/01/2020

Në tapetin e kuq të ceremonisë së Çmimeve Grammy kaluan të famshëm që kishin veshur krijimet e stilistëve shqiptarë, nga Valdrin Sahiti e deri te ... Read More

Arsenali gabon, pak shpresa për Ligën e Kampionëve

05/05/2019

Ekipi i Unai Emery barazoi 1-1 ndaj Brighton, në ‘Emirates’. Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e 9-të, kur Pierre Emerick-Aubameyang shënoi nga pika ... Read More

Familje e kompletuar, kështu e kaluan fundjavën Elita dhe Gjiko

29/04/2019

Elita dhe Gjiko të dielën e kaluan pranë vogëlushit të tyre. Elita Rudi ka publikuar një imazh, në të cilin u shfaq bashkë me djalin ... Read More

‘Magjiku’ Durant e dërgon Warriorsin në çerekfinale

27/04/2019

Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors kaluan në fazën çerekfinale të Play Off-it, pasi eliminuan Los Angeles Clippers me rezultatin e përgjithshëm 4-2. ... Read More

Shabani apel qytetarëve: Mbetjet ndërtimore të mos hidhen në kontejnerë!

22/03/2019

22 Mars 2019 / 12:53 Gjatë ditëve që kaluan, në komunën e Çairit, Eko-Patrulla e NP “Higjiena komunale”-Shkup regjistroi sasi të madhe të mbetjes nga ... Read More

Drake dhe Adele takohen dhe luajnë Bowling

22/02/2019

Miqësia e Drake dhe Adeles po bëhet shumë serioze. Superyjet kaluan të dielën duke u relaksuar në San Fernando, ndërsa TMZ raporton se ata shkuan ... Read More

Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)

07/02/2019

Fluturaket e NASA-s që ishin në mision në gjithësi, kaluan rreth Marsit dhe po humbën në pafundësi, pasi u ‘shuan’ në mënyrë misterioze. Sondat me ... Read More

Fluks largimesh në Portin e Durrësit pas festave të fundvitit

03/01/2019

Pasi kaluan festat e fundvitit në atdhe, shumë familje emigrantësh po kthehen në vendet e Bashkimit Europian ku jetojnë e punojnë, duke shfrytëzuar tragetet e ... Read More

Ndryshimet në Kodin Penal kalojnë në Komision

27/12/2018

27 Dhjetor 2018 / 13:25 Propozimet për ndryshime në Kodin Penal kaluan në Komisionin për sistem politik. Ndryshimet kanë të bëjnë me futjen e një ... Read More

Kodit Penal pëson ndryshime, kalon në Komisionin për Sistem Politik

27/12/2018

27 Dhjetor 2018 / 13:17 Ndryshimet e propozuar të Kodit Penal kaluan në Komisionin për Sistem Politik. Ndryshimet kanë të bëjnë me futjen e një ... Read More