Tag: kamerat

Përdorues të iPhone-it, kujdes: Facebook po iu shikon se çfarë bëni nëpërmjet kamerës

13/11/2019

Rrjeti social po aktivizon kamerat e smartfonëve ‘iPhone’ pa dijeninë e përdoruesit, ndërsa ata operojnë ndërkohë, transmeton lajmi.net. Problemi duket se po shfaqet vetëm tek ... Read More

Bëje celularin të duket, si iPhone 11 me këtë stiker të ri

08/11/2019

Kur Apple i prezantoi celularët e rinj në shtator, njerëzit menjëherë filluan të talleshin me tri kamerat në iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro ... Read More

E tmerrshme, nëna lind fëmijën pranë një kaçube e fut atë në qese dhe e braktisë

10/09/2019

Kamerat kanë xhiruar momentin e tmerrshëm teksa një nënë ka lindur foshnjën e sapolindur në një kaçubë. Nëna 36-vjeçare nga Rusia braktisi foshnjën e saj ... Read More

Mungesa e kamerave dëmton sigurinë e qytetarëve dhe hetimet policore

22/04/2019

Pamjet nga kamerat e sigurisë së bizneseve private dhe ato në kompleksin memorial të familjes Jashari në Prekaz, të Skenderajt, u bën shkak për arrestimin ... Read More

Twitter ri dizajnon kamerën që të ngjajë sa më shumë me ata të Snapchat (Foto)

14/03/2019

Kur mendoni për kompanitë e rrjeteve sociale dhe kamerat, Twitter nuk është gjëja e parë që iu bie në mend. Sigurisht se ka shumë fotografi ... Read More

Pas spekulimeve se Jackson ishte martuar fshehurazi me një fëmijë në Neverland, në internet rikthehet një video ku ai shfaqet duke blerë unazë martese me një djalë

13/03/2019

Michael Jackson është kapur nga kamerat e sigurisë (CCTV) teksa blinte një unazë martese me një fëmijë, ndërsa gjithë këtë e ka bërë i maskuar. ... Read More

Ramos i dëshpëruar: Mos t’i lejojmë të na shënojnë gjashtë gola

28/02/2019

Sergio Ramos është ndier i dëshpëruar, ndërsa gjatë ndeshjes kamerat dhe fotoaparatet kanë kapur imazhe duke iu kërkuar bashkëlojtarëve të mos e lejojnë Barcelonën t’u ... Read More

Kur flitet për Pablo Escobar, mund të ketë edhe fantazma – një e tillë thuhet të jetë parë, pak para shkatërrimit të shtëpisë së tij! (Video)

26/02/2019

Një fantazmë e Pablo Escobarit thuhet të jetë kapur nga kamerat në shtëpinë luksoze të tij, përpara se të shkatërrohej. Sipas mediave të huaja, përcjell ... Read More

Ora Nubia Alpha, ndër pajisjet më të çuditshme në MWC 2019 (Video)

26/02/2019

Telefonat e palosshëm, kamerat e avancuara dhe bateritë e fuqishme, janë disa prej pajisjeve që nga kanë mahnitur në Mobile World Congress të Barcelonës. Mirëpo, ... Read More