Tag: kamp

Shqipëria dërgon ekip në Letoni për zbardhjen e shpërthimit ku vdiq ushtarakja

07/05/2019

Pas ngjarjes tragjike të së hënës, në bazën ushtarake kamp Adazi në Letoni, ministria shqiptare e Mbrojtjes ka nisur një task forcë me urgjencë drejt ... Read More

Kampi “Treska” në Strugë, në gjendje të mjerueshme

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T16:01:30+02:00 Dikur auto- kamp elitar ndërsa sot tmerr i vërtetë. Kështu duket kampi i pushimit “Treska” në Strugë. Infrastrukturë tërësisht e shkatërruar, shtëpiza druri ... Read More

Policët kinezë me mbipeshë dërgohen në kamp për tu dobësuar

14/03/2019

Policët me mbipeshë janë dërguar në një kamp të veçantë për rregullimin e barkut. Sipas policisë në  Pak Chong, programi u shpall i suksesshëm. Të ... Read More

Legjenda braziliane e futbollit Edmilson gjendet në Kosovë, takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

11/02/2019

Ish futbollisti braziliani i Barcelonës, Edmilson, po qëndron në Kosovë ku do ta hap një kamp për futbollistët e rinj. Ai është takuar me presidentin ... Read More

Përfaqësuesja e Kosovës U21 me kamp katër ditor në Durrës

10/11/2018

Përfaqësuesja e Kosovës e moshave U21 do të mbajë kamp katër ditor në bregdetin shqiptar, më saktësisht në qytetin e Durrësit. Kosova ka mbledhur futbollistët ... Read More

Ukrainë, përleshje mes policisë dhe protestuesve

03/03/2018

3 March 2018 / 14:14 Policia në Kiev ka bastisur një kamp protestash afër ndërtesës së parlamentit, duke shkaktuar përleshje me protestuesit. Shërbimi për shtypin ... Read More