Tag: Kampionat

Sot Kosova nis kualifikimet për Kampionat Evropian – për herë të parë në histori

25/03/2019

Kosova do të debutojë sot në kualifikime për Kampionat Evropian, si nikoqire e Bullgarisë në kryeqytet në ndeshjes e saj hapëse në Grupin A kualifikues ... Read More

Frederik Veseli para Turqisë: Do të mundohemi sa më mirë për të marrë tre pikët

20/03/2019

Frederik Veseli e di se çfarë do të thotë të luash në Kampionat Evropian, ai e ka provuar këtë ndjesi dhe beson se Shqipëria mund ... Read More

Monchi i larguari i radhës nga Roma, spanjolli do t’i bashkohet Arsenalit

08/03/2019

Ka filluar spastrimi tek skuadra e famshme italiane Roma. Pas dy humbjeve të rënda 3-0 nga Lazio në kampionat si dhe 3-1 nga Porto në ... Read More

Nëse Milani e arrin Ligën e Kampionëve, dhurata do të jetë Federico Chiesa

07/03/2019

12 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Milani aktualisht ndodhet në vendin e tretë në kampionat dhe ëndërron të rikthehet në Ligën e Kampionëve. ... Read More

Suso i Milanit dhe Barella i Cagliarit në radarin e Arsenalit

12/02/2019

Arsenali ka nisur të planifikojë skuadrën për sezonin e ardhshëm gjersa këtë kampionat po has në vështirësi. Shefi i zbulimit të lojtarëve të klubit anglez, ... Read More

Pagat më të mëdha në Ligue 1 – Këta janë 20 lojtarët më të paguar, PSG dominon, Marseille paga të barabarta

08/02/2019

Ligue 1 është kthyer në një kampionat tërheqës edhe pse PSG është duke e dominuar. Klube si Marseille, Lyon, Lille e Monaco duhet të luftojnë ... Read More

Interi sa shumë dështime në bankë në nëntë vite: Pas largimit të Mourinhos, kanë dështuar 11 trajnerë

05/02/2019

Viti 2019 nuk ka filluar mirë për Interin. Zero fitore në kampionat, zero gola të shënuar, eliminimi nga Kupa e Italisë në çerekfinale dhe shumë ... Read More

Behrami flet pas golit të bukur që realizoi ndaj Cagliarit: E rëndësishmja fitorja e skuadrës

30/12/2018

Udinese ka arritur të marrë një fitore tejet të rëndësishme në kampionat përballë Cagliarit. Skuadra bardh e zi ishte më e mirë gjatë gjithë ndeshjes ... Read More

Milani i vendos çmimin e largimit Calhanoglus

27/12/2018

Hakan Calhanoglu është drejt rikthimit në kampionat gjerman Bundesliga. Mesfushori turk iu bashkua Milanit por pa arritur të lë gjurmë në Serie A. Është skuadra ... Read More

Guardiola: Luajtëm për ta fituar ndeshjen, vetëm disa minuta ishim keq

09/12/2018

Manchester City ka pësuar humbjen e parë në kampionat dhe ka humbur edhe pozitën e parë në tabelë. Në derbin e javës në Angli, City ... Read More

Di Francesco i mërzitur pas humbjes: Nuk jemi ekip i madh siç dua unë

25/11/2018

Roma ka pësuar një tjetër humbje në kampionat që e ka mbajtur larg pozitave që e dërgojnë në Ligën e Kampionëve. Giallorosët pësuan në udhëtim ... Read More

Bate – Chelsea, formacionet zyrtare

08/11/2018

Gjiganti anglez Chelsea vazhdon të mbetet pa humbje këtë edicion, si në kampionat ashtu edhe në Ligën e Evropës. Ish-kampioni anglez do të luaj në ... Read More