Tag: kampione

Bakteret e stafilokokut tregohen rezistentë ndaj dy antibiotikëve

02/08/2019

Një ekip hulumtuesish nga universiteti i East London ka studiuar 600 kampione të baktereve të stafilokokut të mbledhura në zona mjaft të frekuentuara (dorezat e ... Read More

“A do të mbetem në Juventus?” Allegri e zbulon vendimin final

29/04/2019

Massimiliano Allegri ka insistuar se dëshiron ta respektojë pjesën e mbetur të kontratës me skuadrën kampione nga Serie A. Massimiliano Allegri nuk planifikon të largohet ... Read More

Barca matematikisht kampione në La Liga, goli i Messi mbyll garën për titull

27/04/2019

Skuadra e Barcelonës edhe matematikisht është shpallur kampione e La Liga për edicionin 2019/19. Për herë të dytë radhazi dhe të 26-ën në  histori të ... Read More

Juventus shënon fitore ndaj Fiorentinës, shpallet kampion në Serie A

20/04/2019

Skuadra e Juventus është shpallur edhe zyrtarisht kampione në Itali, në Serie A. ‘Zonja e vjetër’ ka shënuar fitore me rezultatin 2:1, në përballjen e ... Read More

E kishte braktisur partneri për shkak të mbipeshës, sot është kampione dhe ka trup për lakmi (Foto/Video)

06/03/2019

Një vajzë e re që dikur ishte në mbipeshë ka arritur të bëhet kampione nacionale e bikinit, pasi për plotë dy vite me radhë ushtroi ... Read More