Tag: Kampionëve

Ky ishte reagimi i Muriqit pas debutimit në Ligën e Kampionëve me Lazion

21/10/2020

Reagimi i Muriqit pas debutimit në Ligën e Kampionëve me Lazion. Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka debutuar për Lazion në Ligën e Kampionëve, në ... Read More

Ndeshja ndaj Dortmundit, Muriqi nuk starton për Lazion

20/10/2020

Muriqi nuk starton për Lazion në Ligën e Kampionëve. Lazio është rikthyer në Ligën e Kampionëve pas një periudhe të gjatë dhe sonte do ta ... Read More

“Chelsea mund ta fitojë Ligën e Kampionëve”, deklarata qe ka dridhur kulbët evropiane!

20/10/2020

Sot nis edicioni i ri i Ligës së Kampionëve. Trajneri i Sevillës, Julen Lopetegui, beson se Chelsea është ekip mjaftueshëm i mirë sa për ta ... Read More

“Do të jetë një ndeshje ferri”/ Mediat serbe jehonë sfidës së Crvena Zvezdën në Tiranë

20/08/2020

Mediat serbe i kanë bërë jehonë fitores së Tiranës në Tbilisi përballë kampionëve gjeorgjiane. Javën tjetër Crvena Zvezda, ekipi legjendar i Beogradit udhëton drejt Tiranës ... Read More

Shorti i Champions-it, skuadra kampione e Kosovës mëson rivalin për fazën paraeliminatore

17/07/2020

Është hedhur sot shorti për fazën paraeliminatore të Ligës së Kampioneve, ku do të marrë pjesë edhe skuadra që do shpallet kampione në Ipko-Superligën e ... Read More

Përballjet për Europa Ligën/ Short i vështirë për Interin, buzëqesh Junajtid. Ja të gjitha ndeshjet dhe datat

10/07/2020

Është hedhur edhe shorti i Europa Ligës, pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nion të Zvicrës Kështu, janë përcaktuar disa çifte interesante, siç është ... Read More

Hidhet shorti, përballje gjigandësh në çerekfinalet e Champions League

10/07/2020

Liga e Kampioneve ka mësuar përballjet për fazën finale të këtij edicioni në turneun më të rëndësishëm të futbollit europian për klube. Shorti i hedhur ... Read More

Lampard optimist për ndeshjen me Bayernin

17/12/2019

19:00 | 12/17/2019 Frank Lampard ka folur për Ligën e Kampionëve, veçanërisht për ndeshjen ndaj Bayernit në kuadër të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Shorti ... Read More

Italia, vendi që ka humbur më së shumti finale në Ligën e Kampionëve

17/09/2019

17:10 | 09/17/2019 Në prag të fillimit të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve ju njoftojmë me disa statistika interesante rreth kompeticionit më prestigjioz ... Read More

Zbulohet kush ishte femra që hyri në fushë në finalen Tottenham – Liverpool

01/06/2019

21:51 | 1 Qershor 2019 21:51 | 1 Qershor 2019 Pjesa e parë e finales së Ligës së Kampionëve, ndërmjet Tottenham dhe Liverpool, tregoi pothuajse ... Read More

Fillojnë reagimet: Nuk ishte penallti!

01/06/2019

21:28 | 06/01/2019 Finalja e Ligës së Kampionëve e cila po zhvillohet në Madrid, në ‘Wanda Metropolitano’,  pati një fillim mjaft dinamik. Skuadra e Liverpool ... Read More

Tifozi i Tottenham mesazh gruas: Nuk kam parë kurrë ekipin në finale, do harxhoj të gjitha paratë!

10/05/2019

22:28 | 10 Maj 2019 22:28 | 10 Maj 2019 Kualifikimi i Tottenham në finalen e Ligës së Kampionëve, ka qenë një nga befasitë më ... Read More