Tag: Kampioni

Kampion bote për kujtesë, mban mend radhën e 1829 letrave bixhozi

06/12/2019

Kampioni i ri i botës për kujtesën më të fortë është një italian. Quhet Andrea Muzzi, është 20 vjeç dhe studion për mjekësi. I riu ... Read More

Fury tmerron kundërshtarët me videon e fundit, duket në super – formë

13/06/2019

21:44 | 06/13/2019 Ish kampioni i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, ka publikuar një video që po tmerron kundërshtaret e tij. Në prag ... Read More

Juventusi pa shtatë lojtarë në derbin lokal ndaj Torinos

02/05/2019

Kampioni i Serie A, Juventusi do duhet ta luajë ‘Derby della Mole’ ndaj Torinos pa shtatë futbollistët kryesor. Juve, që u shpall edhe matematikisht kampion ... Read More

Fury vs Schwarz, mësohet data, vendi dhe ku transmetohet super meçi

09/04/2019

Kampioni botëror i peshave të rënda në botë Tyson Fury do të luftojë në Las Vegas për herë të parë, ku ai do të përballet ... Read More

Hamilton: Ferrari do të jetë rival i fortë për Mercedesin në garat e ardhshme

20/03/2019

Kampioni i botës në Formula 1, Lewis Hamilton është i bindur se Ferrari në garat e ardhshme do të përbëjë një kërcënim serioz për ekipin ... Read More

Deontay Wilder e mbron titullin në maj kundër Dominic Breazeale

19/03/2019

Kampioni botëror në kategorinë e peshave të rënda, Deontay Wilder, do ta mbrojë titullin e tij kundër sfiduesit të detyrueshëm, Dominic Breazeale, më 18 maj ... Read More

Bashkimi pëson një tjetër humbje në Ligën Ballkanike

12/03/2019

Kampioni i Kosovës, Bashkimi, ka pësuar humbje (77-92) nga skuadra maqedonase, KK Blokotehna, në ndeshjen e vlefshme për Ligën Ballkanike. Ekipi nga Gjevgjelia e nisi ... Read More

Bashkimi i pamëshirshëm ndaj Boresë

09/03/2019

Kampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka regjistruar fitore të lartë (142-58) në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Boresë, e vlefshme për javën e ... Read More

Thompson shkëlqen, kampioni pa problem ndaj ndaj Nuggets

09/03/2019

Kampioni në fuqi i NBA-së, Golden State Warriors është rikthyer te fitorja. Warriors në Oracle Arena ka shënuar fitore ndaj rivalëve për pozitën e parë ... Read More

Moise Kean dhuron spektakël, Juventusi triumfon lehtësisht ndaj Udineses

08/03/2019

Kampioni në fuqi i Italisë e nisi për mrekulli takimin ku vetëm pas 11 minutash lojë realizuan golin e parë. Ishte super talenti italian, Moise ... Read More

Legjenda Kareem Abdul-Jabbar shet unazat e kampionit të NBA-s për qëllime bamirësie

27/02/2019

Kareem Abdul-Jabbar, ish ylli i NBA-s, vendosi t’i shesë unazat e fituara si kampioni ligës më të fortë të basketbollit në botë me Los Angeles ... Read More

PSG kërkon një fitore të radhës, formacionet zyrtare përballë Nimes

23/02/2019

Kampioni në fuqi i Francës, Paris Saint Germain do të jetë nikoqir i Nimes në kuadër të javës së 26-të në Ligue 1. PSG në ... Read More