Tag: Kancelari

Kancelari austriak: Nuk ka zgjidhje për Kosovën pa mbështetjen e fuqive të mëdha

03/04/2019

Kancelari austriak Sebastian Kurz tha se çdo zgjidhje e mundshme për problemin e Kosovës duhet të mbështetet nga fuqitë e mëdha, veçanërisht anëtarët e përhershëm ... Read More

Kancelari austriak, pas takimit me Trump: Nëse Kosova dhe Serbia pajtohen, ne dhe Amerika nuk duhet të jemi pengues – qoftë edhe për shkëmbim të territoreve

21/02/2019

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë me presidentin amerikan, Donald Trump, kanë folur edhe për Kosovën. Siç shkruan agjencia austriake e ... Read More

Zaev-Kurc: Austria mbetet partner i fuqishëm i Maqedonië

30/01/2019

30 Janar 2019 / 21:59 Kryeministri Zoran Zaev dhe kancelari i Austrisë Sebastian Kurc u pajtuan se Republika e Maqedonisë, respektivisht së shpejti Republika Maqedonia ... Read More