Tag: kancer

Një burrë e gënjeu të dashurën e tij se kishte kancer që të mos ndaheshin

15/08/2020

Kevin Bevis nga Sittingbourne në Kent, gënjeu se ishte diagnostikuar me kancer në stomak që e dashura e tij Karen Gregory të qëndrojë me të ... Read More

Përbërësi i marihuanës ngadalëson rritjen e tumoreve

03/06/2020

“Pacientët me kancer nuk do të duhej të përdornin kanabis për t’u vetëmjekuar”, tha Peter McCormick, “por shpresoj se hulumtimet tona do të çojnë në ... Read More

Tregoni vëmendje: 10 shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit për të cilat nuk flitet dhe aq

03/11/2019

Një në gjashtë gra dyshojnë fillimisht për kancer të gjirit falë një simptome që s’ka të bëjë me gungat në gjoks, si për shembull, anomali ... Read More

Shtohen gjasat për shërim nga kanceri i avancuar i lëkurës

28/09/2019

Mjekët në Britaninë e Madhe kanë thënë se më shumë se gjysma e të sëmurëve me kancer të avancuar të lëkurës tashmë mund të mbijetojnë, ... Read More

Me zbulimin e ri, kanceri në prostatë mund të shërohet brenda një jave

20/09/2019

Pacientët me kancer në prostatë mund të shërohen brenda një jave me trajtimin e ri i cili po zhvillohet.Ekspertët kanë treguar se në testet të ... Read More

Personat që vuajnë nga kanceri dhe kalojnë në depresion janë më të rrezikuar të vdesin më herët

02/08/2019

Sipas një studimi të fundit, gratë të cilat janëtë disgnostikuara me kancer cervical dhe kalojnë nëpër ngjarje të rënda në jetë, siç është  divorci janë ... Read More

Kanceri i lëkurës varet nga faktorët gjenetikë

17/07/2019

Njerëzit, të afërmit e të cilëve kanë pasur kancer të lëkurës, mund të kenë më shumë gjasa të preken vetë nga kjo sëmundje, sipas një ... Read More

Kombinimi i këtyre barnave, metodë premtuese për shërimin e kancerit

15/07/2019

Kimioterapia për trajtimin e personave me kancer të avancuar të zorrëve zakonisht nuk ka dhënë efekt. Mirëpo sipas një studimi të fundit kombinimi I tri ... Read More

Nëse i shihni këto shenja në trup, nisuni drejt te mjeku

06/06/2019

Leucemia është një kancer i gjakut dhe palcës së kockave, një malinj që shkakton prodhim jonormal të qelizave të gjakut.Meqë qelizat e pashëndetshme të gjakut ... Read More

Rita Ora për periudhën e kancerit në gji të nënës: Gjithçka ishte e vështirë, lënia e Kosovës, zhvendosja në Britani dhe rritja e fëmijëve

21/02/2019

Nëna e Rita Orës, Versa ishte diagnostifikuar me kancer në gji në moshën 39-vjeçare, e cila bëri që njëkohësisht të përballet me trajtimin e sëmundjes ... Read More

Shifra shqetësuese: Rreth 1 mijë e 500 raste me kancer lajmërohen brenda vitit në Kosovë

04/02/2019

Në tri vitet e fundit, ka rritje të numrit të të prekurve nga sëmundja me kancer. Nga 1 mijë e 500, deri në 1 mijë ... Read More

Vajza i plotëson dëshirën nënës me kancer (Foto)

23/01/2019

Dëshira e një nëne me kancer për të parë vajzën e saj të martuar para se të vdiste është plotësuar. Cindy Davies u diagnostikua me ... Read More