Tag: Kandidati

Faton Peci i reagon Agim Bahtirit, thotë se udhëheqja e re e LDK-së në Mitrovicë është fundi i tij në politikë

20/05/2019

Kandidati për Kryetar të Degës së Lidhjes Demokratike në Mitrovicë, Faton Peci i ka reaguar kryetarit të Mitrovicës Agim Bahtiri, në lidhje me deklaratat që ... Read More

Vetëvendosje mohon akuzat e PDK-së për tregtim votash me Listën Serbe

19/05/2019

Kandidati i Vetëvendosjes për Mitrovicën e Veriut, Erden Atiq, i ka quajtur shpifje akuzat e kundër kandidates së tij nga PDK-ja, Gonxhe Çaushit, e cila ... Read More

Rakiq: Zgjedhjet e sotme janë referendum për qytetarët e veriut

19/05/2019

Kandidati për kryetar të Komunës së veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, pasi ka kryer votimin në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme, ka thënë se qytetarët ... Read More

99.95% e votave të numëruara, Pendarovski udhëheq me 4.582 vota më tepër se Siljanovska

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T01:33:08+02:00 Në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale forcat do ti masin kandidati i mbështetur nga koalicioni qeverisës Stevo Pendarovski dhe kandidatja Gordana Siljanovska-Davkova ... Read More

Duka shpall fitore në Dibër

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T21:49:35+02:00 Sipas informacioneve fillestare nga Shtabi zgjedhor i degës së Dibrës së BDI-së, kandidati i kësaj partie, Hekuran Duka është kryetari i ri i ... Read More

Përfundon fushata, nga mesnata heshtje zgjedhore

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:19:23+02:00 Kandidatët presidencial sot përfundojnë fushatën zgjedhore. Kandidati i cili përkrahet nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka dje me tubimin në Tetovë ... Read More

Pendarovski: Do të ndërtojmë një shoqëri për të gjithë

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T14:59:46+02:00 Në tubimin qendror të mbajtur në Shkup, kandidati për president i mbështetur nga partitë në pushtet Stevo Pendarovski tha se po ndërtohet një ... Read More

Vjen reagimi i Sami Lushtakut, pas përleshjes në PDK-në e Skenderajt

14/04/2019

Kandidati për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka folur pas raportimeve për tensione e përleshje në nëndegën e PDK-së, në fshatin ... Read More

Murtezaj ka një paralajmërim për kandidatët që synojnë pozitën e të parit të kësaj partie

14/04/2019

Ish- kandidati për deputet të LDK-së, Valon Murtezaj ka komentuar procesin e brendshëm zgjedhor në këtë parti. Përmes një shkrimi në Facebook, Murtezaj ka thënë ... Read More

Reka: Vetëm sundimi i ligjit mund të çrrënjosë qeverisjen e oligarkëve

12/04/2019

Alsat 2019-04-12T15:29:49+02:00 Blerim Reka, kandidati për president, i mbështetur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa, mbrëmë vazhdoi fushatën e tij në Veles dhe në ... Read More

Pendarovski: Në drejtësi, personat që plotësojnë kriteret profesionale

12/04/2019

Alsat 2019-04-12T15:23:51+02:00 Fushatën për zgjedhjet presidenciale, kandidati i mbështetur nga pushteti, Stevo Pendarovski mbrëmë e zhvendosi në Koçan. Pendarovski mes të tjerash përmendi edhe drejtësinë ... Read More

Reka: Statusi i ish ushtarëve të UÇK-së, i pazgjidhur

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T15:14:05+02:00 Në Tearcë, kandidati për President Blerim Reka, në tubim me qytetarët, ka folur për ngecjet dydekadëshe në zbatimin e plotë të Marrëveshjes së ... Read More