Tag: kandidaturën

Habit reperi Kanye West: Do të kandidoj për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës

05/07/2020

Reperi dhe producenti amerikan Kanye West, bashkëshorti i Kim Kardashian, ka njoftuar kandidaturën e tij për zgjedhjet e ardhshme presidenciale në SHBA. Lajmin e dhe ... Read More

Bedri Hamza, kandidat për kryetar të PDK-së në Mitrovicë

18/04/2019

Ministri i Financave, Bedri Hamza ka paraqitur kandidaturën e tij për kryetar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), dega në Mitrovicë, shkruan Telegrafi. Hamza kandidaturën ... Read More

Lushtaku kandidon për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

16/04/2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka paraqitur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Lushatku e bëri njoftimin për kandidimin e tij në ... Read More

Anton Quni shpall kandidaturën për kryetar të LDK-së

29/03/2019

Deputeti i LDK-së, Anton Quni ka shpallur kandidaturën për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Quni ka pranuar se tashmë kandidatura e tij është zyrtare. ... Read More

Veliaj shpall rikandidimin për Bashkinë e Tiranës

23/03/2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, shpalli kandidaturën për një tjetër mandat në krye të kryeqytetit shqiptar në zgjedhjet e 30 qershorit. Veliaj këtë ... Read More

Pesë kandidatë për kryetar të Ohrit

23/03/2019

23 Mars 2019 / 11:01 Pesë kandidatë kanë parashtruar kandidaturën për zgjedhjet e parakohshme për kryetar të Komunës së Ohrit, ndërsa dy për kryetarë të ... Read More

Pesë kandidatë në garë për funksion e kryetarit të Ohrit

22/03/2019

22 Mars 2019 / 12:10 Pesë kandidatë kanë parashtruar kandidaturën për funksionin kryetar komune në Ohër në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më ... Read More

Blerim Reka mblodhi nënshkrimet për kandidaturën për president

05/03/2019

5 Mars 2019 / 14:22 Blerim Reka mblodhi nënshkrimet për kandidaturën për president Profesori, Blerim Reka, ka mbledhur nënshkrimet nga qytetarët për tu kandiduar për ... Read More

Gjorçev i zgjat dorën shqiptarëve për vota

24/01/2019

24 Janar 2019 / 15:21 Vllatko Gjorçev i VMRO DPMNE-së i cili shpalli kandidaturën për president, shprehet i gatshëm t’i zgjatë dorën shqiptarëve për t’i ... Read More

Milloshovski mbështet Gjorçevin për president: Do të votoj për ty

24/01/2019

24 Janar 2019 / 11:31 Antonio Milloshovski do ta mbështes kandidaturën e Vllatko Gjorçevit për president të shtetit. Ish ministri, emri i të cilit përflitej ... Read More

Meta refuzon Gent Cakajn për ministër të Jashtëm të Shqipërisë

10/01/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar zyrtarisht kandidaturën e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, të propozuar nga kryeministrit Edi Rama. Letra ... Read More

Kongresi bllokon kandidaturën e Kavalec për Ambasadore të SHBA-së në Shqipëri

04/01/2019

Kongresi amerikan bllokon kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores së SHBA-së në Shqipëri. Nominimi i Kathleen Ann Kavalec për pozicionin e Ambasadores ... Read More