Tag: kanë

Detajet e marrëveshjes mes Milanit, Chelseat dhe Juventusit për Higuain

23/01/2019

Gonzalo Higuain do të fluturojë për në Londër, pasi Milan, Juventus dhe Chelsea kanë arritur marrëveshje. Lajmin për mbylljen e marrëveshjes e jep Sky Sport ... Read More

Emiliano Sala, sulmuesi që luftoi për ëndrrat e tij, tani i zhdukur në brigjet e Anglisë

23/01/2019

Forcat e policisë së Guernsey dhe shërbimet lokale të emergjencës i kanë pezulluar kërkimet për aeroplanin që është zhdukur dhe që besohet se në të ... Read More

Reina dhe Biglia i thonë lamtumirë Higuainit: Po largohet një mik i madh

22/01/2019

Lojtarët e Milanit, Pepe Reina dhe Lucas Biglia e kanë përshëndetur Gonzalo Higuain, i cili do të kalojë te Chelsea.   Sulmuesi pritet të fluturojë ... Read More

Këto ushqime mos i lani para gatimit, sepse mund të kthehen në vatra infeksioni

22/01/2019

Që të vegjël na kanë mësuar të lajmë çdo gjë që hamë. Përjashtim bëjnë ushqimet e përpunuara, pasi higjiena është e vetmja mënyrë që arrin ... Read More

Kolegjiumi i Dekanëve të UP vendos për shtyrjen e provimeve pa afat, por një profesor nuk e respekton këtë vendim (Video)

22/01/2019

Edhe Universiteti i Prishtinës po e vazhdon grevën e shpallur nga SBASHK-u, ndërsa dekanët kanë vendosur që të shtyjnë të gjitha provimet e parapara për ... Read More

Këshilli i Prindërve: Greva e SBASHK-ut, puro politike

22/01/2019

Këshilli i Prindërve të Kosovës, pas refuzimit të ofertës së Haradinajt nga SBASHK-u, kanë vlerësuar se greva në arsim po bëhet për arsye politike. Nëpërmjet ... Read More

Aksident në Prishtinë, lëndohen katër persona

22/01/2019

Katër persona kanë marr lëndime trupore si pasojë e një aksidenti. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 09:26 në fshatin ... Read More

Në 13 aksidente në Shkup, dje nëntë persona kanë marrë lëndime të lehta

22/01/2019

22 Janar 2019 / 10:13 Nëntë persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në katër prej gjithsej 13 aksidenteve që kanë ndodhur në 24 orëshin ... Read More

Vajza me origjinë nga Ballkani fiton 250 mijë euro në “Kush dëshiron të bëhet milioner?”

22/01/2019

Michaela Barisiç, prindërit e së cilës kanë origjinën nga Ballkani, nga Kroacia, në spektaklin e njohur në Gjermani ka fituar 250,000 euro. Kjo pasi që, ... Read More

Pas transferimit të Boatengut, Barça kërkon edhe Sensin e Sassuolos

22/01/2019

Barcelona është duke u lidhur me mesfushorin e Sassuolos, Stefano Sensin. Katalunasit tashmë kanë blerë një lojtar të skuadrës italiane dhe pritet që edhe i ... Read More

Cila damë duket më e moshuar? Përgjigjja zbulon këtë gjë të rëndësishme për karakterin tënd

22/01/2019

Testet e personalitetit kanë mundësi të zbulojnë gjithë botën tonë të brendshme nëpërmjet një fotografie Ajo mund të jetë nëpërmjet ilustrimeve, fotografive dykuptimëshe, fotografive abstrakte; ... Read More

Hajdari: Biseda në autobus me të moshuarën gjermane, pika e kthesës sime në Gjermani (Video)

22/01/2019

Në emisionin “Përballje” është diskutuar për mundësitë për punësim dhe shkollim që kanë shqiptarët në Gjermani nëpërmjet migrimit të rregullt dhe legal. Drejtoresha e “Globalino ... Read More