Tag: kapiten

Armend Dallku prezantohet si kryetrajner i Prishtinës

21/09/2019

Tre vitet e fundit kapiten i skuadrës dhe pjesëmarrës tre herë rresht në UEFA Ligë, fitues i Kupës së Kosovës, fitues i Superkupës së Kosovës ... Read More

Tiranë, kujtohen dy pilotët që humbën jetën në krye të detyrës

06/04/2019

“Dëshmorët e Atdheut”, kapiten Florian Delia dhe toger Donald Hoxha u përkujtuan sot në Tiranë në trevjetorin e rënies në krye të detyrës. Në ceremoninë ... Read More

Nuk starton Ujkani, zbulohet kapiteni i Kosovës

21/03/2019

Herolind Shala do të jetë kapiten i Kosovës kundër DanimarkësTë paktën kështu ka lënë të kuptohet fotografia që lojtari ka publikuar në Instagram, të fanellës ... Read More

Spalletti: Ishte zgjedhje e vështirë dhe e dhimbshme t’ia heqim shiritin Icardit, vendimi është për Interin

16/02/2019

Interi ia ka hequr shiritin e kapitenit Mauro Icardit për ta bërë kapiten të parë portierin Samir Handanovic. Ky vendim i klubit nuk është pritur ... Read More

Icardi reagon me një thënie pas heqjes së shiritit të kapitenit: Më mirë ta mbash gojën mbyllur dhe të dukesh i marrë

14/02/2019

Mauro Icardi ka qenë kapiten i Interit deri para dy ditësh. Por klubi italian ka marrë vendim që t’ia heqë shiritin e kapitenit argjentinasit për ... Read More

Kupa e Mbretit, trofeu i vetëm që Sergio Ramos nuk e ka ngritur kurrë si kapiten i Real Madridit

02/02/2019

Sergio Ramos luajti si kapiten në ndeshjen e dytë që Real Madridi e fitoi ndaj Gironas për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. ... Read More