Tag: kapitenin

Lorik Cana feston ditëlindjen, Rama çudit me urimin e tij: Jo e largët dita kur do të udhëheqë Shqipërinë a Kosovën

27/07/2020

Kryeministri Edi Rama ka uruar për ditëlindje Lorik Canën, ish- kapitenin e kombëtares shqiptare i cili sot feston 37- vjetorin e lindjes. Rama thotë se ... Read More

Cana jep mendimin e tij për trajnerin e ri të Shqipërisë

19/04/2019

Kapitenin legjendar i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, ka komentuar trajnerin e kuqezinjve, Edy Reja. Kombëtarja Shqiptare gjatë kësaj jave ka zyrtarizuar në stol italianin 73 ... Read More

Telashe për Bayern, lëndohet Manuel Neuer

15/04/2019

Lideri i Bundesligas, Bayern Munich, ka humbur kapitenin e skuadrës, Manuel Neuer, si pasojë e një lëndimi. Fitorja kundër Fortuna Dusseldord pati edhe një dozë ... Read More

Mbyllen hetimet për vdekjen e Astorit, mjekët nën akuzë për neglizhencë dhe vrasje pa dëshirë

12/03/2019

Dy mjekë që kanë qenë të lidhur me mjekimet në lidhje me kapitenin e Fiorentinës, Davide Astori, në vitin 2014 dhe 2017 janë nën akuzë ... Read More

Mourinho: Ramos e goditi me qëllim Messin, por kishte nevojë ta ndezë El Clasicon

03/03/2019

Jose Mourinho e ka akuzuar kapitenin e Real Madridit, Sergio Ramos, se e ka qëlluar me dashje Lionel Messin para mbylljes së pjesës së parë ... Read More