Tag: kapur

Kapet specia e rrallë në ujërat e Vlorës

19/02/2020

Një peshk i veçantë është kapur në Rradhimë të Vlorës. Ai quhet peshku-gjalp dhe futet në familjen e peshkaqenëve. Emërtimi i tij shkencor është Ruvettus Pretiosus, ... Read More

Kjo foto përmbledh të gjitha rreziqet e të fjeturit në anën e djathtë dhe përfitimet e anës së majtë

19/11/2019

Sa herë e keni kapur veten duke i thënë një miku ose një mikeshe “Kalo nga kjo anë sepse nuk eci dot kështu”? Po kur ... Read More

5 shenjat më xheloze të horoskopit që s’i lënë partnerët të marrin frymë të qetë

28/08/2019

Takime çdo mbrëmje, shëtitje nëpër qytet të kapur për dore, net të tëra të përqafuar në shtrat. Por me kalimin e kohës, streset e jetës ... Read More

Roveri i NASA-s kapë një dritë misterioze në Mars

24/06/2019

Një dritë e bardhë që del nga sipërfaqja e Marsit është kapur nga roveri i NASA-s. Roveri i i NASA-s, i cili ka përshkuar sipërfaqen ... Read More

Itali, kapet hashash me vlerë 50 milionë euro në një varkë

18/05/2019

Një varkë me 5.4 ton hashash është kapur në Kanalin e Sicilisë. Droga raportohet se ka një vlerë rreth 50 milionë euro. Kontrolli i anijes ... Read More

Kishte fshehur drogë në këpucë, arrestohet 37-vjeçari

17/05/2019

Policia e Fierit ka vënë në pranga një person pasi është kapur me 15 doza kokainë. Kështu u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit , ... Read More

Shqipëria 13-fishon importet nga Kolumbia në raport me vitin 2016

25/04/2019

Teksa në muajt e parë të këtij viti në portin e Maltës janë kapur katër herë ngarkesa me kokainë brenda kontenierëve, që transportonin mallra nga ... Read More

Dogana kap një sasi të pijeve alkoolike gjatë tentimit të kontrabandës në veri, arrestohet një person

02/04/2019

Oficerët e Doganës së Kosovës gjatë patrullimeve në pjesën veriore kanë kapur sasi të pijeve alkoolike gjatë tentimit për t’u kontrabanduar në Kosovë. Sipas njoftimit ... Read More

Shkencëtarët besojnë se kanë gjetur një univers paralel

31/03/2019

Shkencëtarët besojnë se mund të kenë kapur një paraqitje të shkurtër të një universi paralel. Ata kanë parë lëkundje në sinjale nga pikat më të ... Read More

Kapet shtetasi shqiptarë me 350 kg marihuanë në vendkalimin kufitar Tabanoc

29/03/2019

S A 2019-03-29T14:43:18+01:00 Doganierët në vendkalimin kufitar Tabanoc, kanë kapur përafërsisht 350 kg marihuanë. Një shtetas shqiptarë i moshës 63 vjeçare, rreth orës 1 pas ... Read More

Kapen rreth 17 kilogramë marihuanë në Vërmicë

29/03/2019

Oficerët e Doganës së Kosovës kanë kapur rreth 17 kg të substancave narkotike të llojit marihuanë gjatë tentimit për të u kontrabanduar në Kosovë. “Gjatë ... Read More

Pas spekulimeve se Jackson ishte martuar fshehurazi me një fëmijë në Neverland, në internet rikthehet një video ku ai shfaqet duke blerë unazë martese me një djalë

13/03/2019

Michael Jackson është kapur nga kamerat e sigurisë (CCTV) teksa blinte një unazë martese me një fëmijë, ndërsa gjithë këtë e ka bërë i maskuar. ... Read More