Tag: karakter

Komisioni për qasje të lirë shndërrohet në Agjenci

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T13:56:09+02:00 Partitë politike do të kategorizohen si posedues të informacioneve me karakter publik. Këtë e parashikojnë propozim ndryshimet në ligjin për Qasje të lirë ... Read More

Rrëfimi prekës i Riberys për shenjat në fytyrë

29/03/2019

Franck Ribery ka folur për shenjat e tij të fytyrës, të cilat i dhanë atij karakter dhe fuqi gjatë karrierës në futboll, por edhe jetës ... Read More

Chiellini: Juve ‘përtej kufijve’ me CR7, ai e ka mbushur boshllëkun e lënë nga Buffon

19/02/2019

Giorgio Chiellini e ka lavdëruar Cristiano Ronaldon për mbulimin e Gianluigi Buffon me karakter dhe punë, ndërsa flet edhe për Ligën  Kampionëve. Ai në një ... Read More

Gjyqtarët e Kosovës ndajnë drejtësinë në ndeshjen mes Turqisë dhe Ukrainës

14/11/2018

Fundjava është e rezervuar për ndeshjet e kombëtareve me karakter miqësor dhe garues. Kosova do të luajë dy ndeshjet e radhës ndërkombëtare në kuadër të ... Read More

Prishtina fton tifozët: Të martën festojmë historinë

13/11/2018

Z Mobile Prishtina sot do të luajë edhe një ndeshje me karakter ndërkombëtar. Prishtinasit në të kaluarën ishin eliminuar në fazën e parë të grupeve ... Read More

Policia mbyll dy lokale të natës në fshatrat e Drenasit, aty punonin tetë femra të Shqipërisë

10/11/2018

Policia e Kosovës ka zbatuar planin operativ “Nëntori 2018”, me karakter parandalues me qëllim të kontrollimit dhe inspektimit rutinor të lokaleve të natës, për identifikimin ... Read More

Ngjarja bamirëse Let’s Dance mbledh 27 mijë euro

02/11/2018

Për të katërtin vit me radhë, rreth 500 vetë u bënë pjesë e ngjarjes me karakter bamirës “Let’s Dance” – “Të vallëzojmë për nënat dhe ... Read More

Shtatë personazhet e famshme të filmave që nuk e dinim se ishin kopjuar

09/10/2018

Ndonjëherë duke shikuar një karakter të një filmi ose një karikaturë, spektatorët mund të marrin një ndjenjë sikur e kishin parë diku më parë. Disa ... Read More

Yerry Mina shënon në kohën shtesë, ndeshja shkon në vazhdime

03/07/2018

Kolumbia ka treguar karakter dhe ka arritur të shënojë (1-1) në minutën e dytë të kohës shtesë, për ta dërguar ndeshjen në vazhdime. Ishte mbrojtësi ... Read More

E vetmja kombëtare që është rikthyer nga disavantazhi – Zvicra e shqiptarëve po vë standarde në Rusia 2018

22/06/2018

Kombëtarja e Zvicrës ka arritur të tregojë karakter të hatashëm ndaj Serbisë duke u rikthyer nga disavantazhi. Skuadra e Zvicrës së shqiptarëve kishte pranuar gol ... Read More