Tag: karakterizohet

Nga e hëna mot më i freskët dhe me shi

12/05/2019

Java në vijim do të karakterizohet me mot të paqëndrueshëm, me vransira dhe me shi, e kohëpaskohe edhe me zhvillime të shtrëngatave me shi. Kjo, ... Read More

Çka është autofagjia – procesi që i ndodh trupit gjatë agjërimit dhe nga i cili përfitojmë shumë?

10/05/2019

Tanimë jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili karakterizohet me agjërim apo me abstenim nga pijet. Të gjithë personat që agjërojnë gjatë këtij ... Read More

Mot me diell në Kosovë

21/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht me diell dhe i qetë. Sipas institutit, temperaturat minimale ... Read More

Sot mot i kthjellët, pasdite priten reshje shiu

02/04/2019

Siç ka paralajmëruar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, java e parë e muajit prill do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, diell, vranësira dhe reshje shiu. ... Read More

Muaji prill pritet të ketë reshje të konsiderueshme shiu

31/03/2019

Java e parë e muajit prill do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, diell, vranësira dhe reshje shiu. Dita e hënë dhe e martë mbeten ... Read More

Mot me frymë dhe i ftohtë

12/03/2019

12 Mars 2019 / 7:25 Sot në vendin tonë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm dhe vende-vende me reshje shiu, borë paralajmërohet në viset ... Read More

Nga e hëna mot më i ftohtë, priten reshje shiu dhe bore

10/03/2019

Java në vijim do të karakterizohet nga depërtimi i fushave të presionit të ulët nga Atlantiku dhe masave të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit.Nën ... Read More

Dialogu dinamizohet në fillimvit

25/12/2018

Fillimi i vitit që vjen pritet të karakterizohet me një dinamizëm të dukshëm të procesit të negociatave Kosovë – Serbi. Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë ... Read More

Të famshmit botërorë që kanë IQ superiore

31/10/2018

Inteligjenca njerëzore është kapaciteti intelektual i njerëzve, i cili karakterizohet nga perceptimi, vetëdija dhe vullneti. Përmes inteligjencës së tyre, njerëzit posedojnë aftësitë kognitive për të ... Read More

Rreshje të mëdha shiu në Kaliningrad, Zvicra përfundon nxehjen para fillimit të ndeshjes

22/06/2018

Sfida në stadiumin Baltik Arena të Kaliningradit mund të karakterizohet me rreshje shiu. Gjithnjë sipas pamje të fundit që vijnë nga Kaliningradi, temperatura prej 15 ... Read More

Moti sot me diell, pasdite mundësi për reshje shiu

13/06/2018

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot i kthjellët. Temperatura do të varrojnë nga  24 gradë celsius deri në 30 gradë. Ndërsa gjatë  pasdites ... Read More

Heidi Lushtaku konfirmon formën e lartë të Haxhi Krasniqit

02/06/2018

Për Heidi Lushtakun e shtuna mbrëma nuk do të jetë një natë e zakonshme. Mbrëmja do të karakterizohet me vëmendje për Haxhi Krasniqin, boksierin e ... Read More