Tag: karrierë

Më mirë një biznes sesa një lidhje të re/ Adrola Dushi flet për jetën private: Kur të gjej të duhurin…

17/10/2020

Adrola Dushi është një nga modelet më të bukura shqiptare e cila ka një karrierë të suksesshme në SHBA. Bukuroshja shqiptare ishte personazhi i radhës ... Read More

Në gjurmët e të atit, Mick Schumacher fiton garën e parë në Formula 2

04/08/2019

Mick Schumacher regjistron fitoren e parë në karrierë në Formula 2. Djali i 7 herë kampionit të botës, legjendës së Formula 1, Michael Schumacher, triumfoi ... Read More

Liverpool është makthi i Messi, e përmend edhe kur pyetet për ‘Këpucën e Artë’

24/05/2019

17:51 | 24 Maj 2019 17:51 | 24 Maj 2019 Humbja ndaj Liverpool duket se ka qenë më e rënda në karrierë për yllin e ... Read More

Majk kujton rrugëtimin në karrierë prej ditës së parë deri tani

13/04/2019

Majk përmes një statusi në Instagram e ka përshkruar rrugëtimin në karrierë prej fillimit e deri tani. Majk ka thënë se vite më parë endej ... Read More

Figo: Ja pse e lash Realin për Interin

13/04/2019

Luis Figo ka pasur një karrierë të pasur si futbollist. Duke veshur fanellat e Sporting, Barcelonës, Real Madridit dhe Interi, ish reprezentuesi portugez cilësohet në ... Read More

Zaniolo largohet nga Roma, transferohet te rivalët e Serie A

11/04/2019

10:11 | 04/11/2019 Nicolo Zaniolo mund të bëjë hapin e madh në karrierë duke kaluar te Juventus. ‘Zonja e Vjetër’ vazhdon të rris interesimin për ... Read More

Neymar: Mbappe tashmë është fenomen!

28/03/2019

Sipas Neymarit, Mbappe do të ketë karrierë përrallore. 20-vjeçari ka shkëlqyer këtë edicion me PSG-në. Ai ka shënuar 31 gola në 35 paraqitje, derisa ka ... Read More

Azet performon në koncertin më të madh deri tani para 17 mijë adhuruesve në Berlin

02/03/2019

Hip hop superylli Azet, ka mbajtur koncertin më të madh të tij në karrierë mbrëmjen e kaluar. Ylli shqiptar që ka bërë bujë në Gjermani, ... Read More

Është pensionuar legjenda e UFC-së, Georges St-Pierre – një prej yjeve më të mëdha të arteve të përziera marciale

26/02/2019

Georges St-Pierre e ka mbyllur librin e tij në UFC pas 17 vitesh karrierë në garën e famshme të arteve të përziera marciale (MMA). Vendimi ... Read More

Azet dhe Luna publikojnë këngën e re “Fragen”

22/02/2019

Këngëtari që bën karrierë në shtetin gjerman, ka pasur një vit të jashtëzakonshëm me hite dhe koncerte. Duket se edhe këtë vit, Azet do të ... Read More

Dua Lipa shijon suksesin e dyfishtë në Grammy duke pozuar te statuja e saj e dyllit

16/02/2019

Ajo ka festuar suksesin më të madh në karrierë kur rrëmbeu dy çmime Grammy javën e kaluar. Dhe, Dua Lipa ka vazhduar ecurinë e saj ... Read More

Almeda bëhet nostalgjike në ditëlindjen e saj dhe përvjetorin e martesës, publikon fotografi nga fëmijëria

13/02/2019

Modelja e famshme shqiptare, e cila po ndërton karrierë edhe në muzikë, Almeda Abazi, po e feston ditëlindjen e 27-të. ‘Miss Tirana 2007’, ‘Miss Albania ... Read More