Tag: karrierës

Bekim Zogaj: Pika ime e dobët, rinia shqiptare

23/05/2020

Përshkrimi i karrierës së tij nuk është i vështirë, pasi ka shumë hite, një vokal të mrekullueshëm dhe në plan të realizojë edhe shumë këngë ... Read More

Alketa Vejsiu në Sanremo/ Mediat italiane: Një yll mes Maria De Filippi dhe Chiara Ferragni

18/01/2020

Për Alketën lajmi se do të prezantonte Sanremo ishte pika kulmore e karrierës së saj. Megjithatë thuajse si me gjithçka tjetër edhe me këtë lajm ... Read More

Legjendat e futbollit që u pensionuan gjatë vitit 2019

01/01/2020

Ata i dhanë fund karrierës si futbollist duke i “varur” këpucët në gozhdë. Arjen Robben përfundoi kontratën me Bayern Munichun dhe vendosi që të pensionohej ... Read More

Personave që punojnë në dy orare pune, dyfish më shumë iu bien flokët

25/10/2019

Lajm i keq për personat e dhënë pas karrierës dhe që u pëlqejnë flokët e gjata.Hulumtuesit kanë zbuluar se personat që punojnë më gjatë se ... Read More

Gabim i tmerrshëm, mjeku i bën abort gruas së gabuar

25/09/2019

Një doktor në Korenë e Jugut ka bërë gabimin më të madh të karrierës së tij, pasi i ka kryer një abort pacientes së gabuar. ... Read More

Ja cilat janë 2 shenjat më të zgjuara të horoskopit

11/08/2019

Përpos karrierës, shëndetit apo marrëdhënies suaj në çift, yjet janë siguruar të përcaktojnë edhe inteligjencën tuaj. Pa lënë pas çdo shenjë të horoskopit me veçoritë ... Read More

Mëngjesi i duhur, ky është sekreti i rinisë së përhershme

13/06/2019

Në mes të karrierës, 4 fëmijëve dhe bashkëshortit, aktorja e famshme Nicole Kidman arrin të duket bukur dhe shumë më e re se mosha e ... Read More

Panairi i Karrierës synon që të bindë nxënësit të zgjedhin shkollat profesionale

27/04/2019

Për tri ditë në Prishtinë është mbajtur “Panairi i Karrierës”, ku nxënësit e klasave të 9-ta të shkollave fillore kanë pasur mundësi të informohen për ... Read More

Muriqi vazhdon të shkëlqejë në Turqi, zë vend në formacionin e javës

23/04/2019

Vedat Muriqi po kalon një nga sezonet më të mira të karrierës së tij. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, ka vazhduar me gola edhe në ... Read More

Messi tregon pse goli kundër Man Utd është një nga të preferuarit e tij

10/04/2019

Lionel Messi ka shënuar shumë gola gjatë karrierës së tij. Hiq më pak se 595 prej tyre i ka shënuar në fanellën e Barcelonës, dhe ... Read More

Rrëfehet Agolli: Amerikën e zgjodha për familjen, Shqipëria ishte mësim për Panuccin

01/04/2019

Ansi Agolli i dha fund karrierës me Qarabag pas 9 vitesh, ndërsa tashmë ka nisur një tjetër aventurë, e cila duket se do të jetë ... Read More

Pensionohet ish-sulmuesi i Shqipërisë

28/03/2019

Hamdi Salihi i jep fund karrierës në futbollin e luajtur.Ky është lajmi që ka dhënë sot ish-bomberi i Kombëtares shqiptare, me 11 gola të shënuar ... Read More