Tag: Kastrioti

​Mustafa për Bajram Kelmendin: Punoi shumë për denoncimin e krimeve të luftës nga regjimi serb

25/03/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së avokatit Bajram Kelmendi dhe dy djemtë e tij Kastrioti dhe Kushtrimi, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se ... Read More

Alban Dragusha trajner i ri i KEK-ut

05/01/2019

Skuadra nga Superliga e Kosovës, KEK-u ka bërë ndryshime në shtabin teknik. Ekipin nga Kastrioti nga tani do ta udhëheq ish-futbollisti i famshëm kosovar Alban ... Read More

Teatri shqiptar në Amerikë fillon turin final gjatë muajit nëntor nëpër Evropë dhe tokat Arbërore

03/11/2018

Teatri shqiptar në Amerikë me projektin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” fillon turin final gjatë muajit nëntor nëpër Evropë dhe tokat Arbërore, në kuadër të 550 vjetorit ... Read More

“Kalorësi i lirisë” në artin muzikor shqiptar – 2018

05/10/2018

Në kuadër të 550 vjetorit të vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, edhe artistët tanë të shquar, po i bashkëngjiten shumë projekteve për ... Read More

Tirana dhe Kastrioti sigurojnë rikthimin në Kategorinë Superiore në Shqipëri

14/04/2018

Klubi më i madh shqiptar, Tirana dhe Kastrioti i Krujës kanë siguruar matematikisht ngjitjen në Kategorinë Superiore për sezonin e ri. Tirana, sot (e shtunë) ... Read More