Tag: katër

“Lufta e ftohtë” me Xhemi Shehun, Alketa Vejsiu: Nuk merrem me telenovela portalesh!

11/01/2020

Pamela Aliaj – Para katër ditësh nisi e gjithë ‘lufta e ftohtë’ mes dy moderatorëve duke u zgjeruar më pas me personazhe të tjerë, të ... Read More

Dy ndeshje, dy finale, dy dilema të mëdha për trajnerin – cila do të jetë skema e Challandes për sfidat e nëntorit?

10/11/2019

Katër ditë kanë mbetur para ‘finales së parë’ të cilën Kombëtarja e Kosovës e luan në Plzen të Çekisë. Tri pikët janë jetike për Dardanët, ... Read More

Chisora i fortë për Price – dorëzohet meçi në raundin e katërt

27/10/2019

23:52 | 10/26/2019 David Price është dorëzuar përballë Dereck Chisora, pas vetëm katër raundëve luftë. Chisora bëri një ndeshje fantastike, për ta afruar Price edhe ... Read More

Pijen që duhet ta konsumoni çdo mëngjes për shtypje më të ulët të gjakut

02/10/2019

Shtypja e lartë e gjakut i prek një në katër të rritur vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, por edhe shumë njerëz tjerë nuk e dinë ... Read More

Duhen vetëm katër net me gjumë të keq që të shtoni peshë

26/09/2019

Një studim i vogël ka sugjeruar që një njeriu i duhen vetëm katër netë pa gjumë, që të shtojë peshë dhe që organizmi të ndryshojë ... Read More

Mourinho: De Gea me fat që vazhdoi kontratën me Man Utd

22/09/2019

16:07 | 09/22/2019 David de Gea nuk e ka merituar kontratën e tij të re katër vjeçare në Manchester United, sipas menaxherit Jose Mourinho. Spanjolli ... Read More

Lajm i mirë për njerëzimin: Zbulohet pilula që ndal infarktin…dhe ka kosto minimale

24/08/2019

Një pilulë në ditë që mban katër ilaçe, mund të reduktojë numrin e atakeve kardiake dhe infarkteve me një të tretën e mundësisëPolypill, mban aspirin ... Read More

Pija shqiptare që bën mrekulli në shëndetin tuaj

19/08/2019

Kjo që do t’ju tregojmë më poshtë është një pije e vjetër shqiptare, e përbërë nga katër përbërës të thjeshtë.E kemi fjalën për bozën, e ... Read More

Realme 5 dhe 5 Pro me nga katër kamera, lansohen këtë muaj

13/08/2019

Për Realme, kërcimi në katër kamera po ndodh, edhe pse fillimisht nuk do të sjell sensorin 64MP. Duket se kompania po merr një qasje të ... Read More

Vrasësja e parë seriale në histori, martohej për t’i vrarë burrat!

08/08/2019

Partnerët patën katër fëmijë dhe si fillim hapën një dyqan karamelesh. Dukej se gjithçka shkonte normalisht derisa në vitin 1900, krejt papritur dyqani u përfshi ... Read More

I keni këto gjashtë shenja të pazakonta, urgjentisht nisuni te kardiologu

07/08/2019

Një në katër njerëz ndërrojnë jetë nga sëmundjet kardiovaskulare dhe fatkeqësisht shenja e parë paralajmëruese e një problemi është kur dikush pëson një atak kardiak. ... Read More

Dita e Binjakëve shënohet sot në Kosovë

04/08/2019

Katër gushti është dita e cila në gjithë botën shënon Ditën e Binjakëve. Këtë ditë që nga viti 1976 në gjithë botën organizohen aktivitete të ... Read More