Tag: Kelmendi

Kuka: Tokio sivjet po më çmend, po më duket si ëndërr, tri medalje në Botëror

30/08/2019

14:23 | 30 Gusht 2019 Driton Kuka dhe Majlinda Kelmendi, foto: arkiv 14:23 | 30 Gusht 2019 Trajneri Driton Kuka edhe sot ka arsye të ... Read More

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë së publikuar

19/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se është ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuari masakrës në Qyshk, tregon si i shpëtoi vdekjes (Video)

12/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur forcat serbe ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, rrëfen tmerrin si serbët tentuan ta djegin për së gjalli (Video)

11/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur kishin shkuar ... Read More

Me rastin e ditëlindjes, Majlinda Kelmendi merr urim të veçantë nga trajneri Kuka

09/05/2019

11:23 | 9 Maj 2019 11:23 | 9 Maj 2019 Majlinda Kelmendi sot feston ditëlindjen. Xhudistja shqiptare, kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi sot feston ditëlindjen e ... Read More

Majlinda Kelmendi nominohet në ‘Global Woman Summit 2019’ për të njëjtin çmim me Adelina Ismailin

01/05/2019

Majlinda Kelmendi nominohet në ‘Global Woman Summit 2019’ për të njëjtin çmim me Adelina Ismailin Majlinda Kelmendi dhe Adelina Ismaili janë nominuar për të njëjtin ... Read More

Kelmendi në prag të Samitit të Berlinit: Së pari duhet qëndruar me miqtë amerikanë, por mos të anashkalohen as miqtë tjerë!

29/04/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kuvendin e Kosovës, Ramiz Kelmendi ka thënë se në rastin e Kosovës, znj. Federica Mongerini ka përfunduar pjesën ... Read More

Kelmendi: Të hiqen taksat ndaj produkteve të Turqisë, të zëvendësojmë me to importin nga Serbia (Video)

09/04/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ramiz Kelmendi, ka hedhur idenë për të hequr barrierat ndaj produkteve të Turqisë që nuk prodhohen ... Read More

Kelmendi: Kompania ime ka zëvendësuar 95% të produkteve serbe (Video)

09/04/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ramiz Kelmendi, ka thënë se bizneset e mëdha në Kosovë tashmë kanë arritur të zëvendësojnë produktet ... Read More

Kelmendi: 95 për qind të zyrtarëve e kanë deklaruar pasurinë

05/04/2019

Blerim Kelmendi, drejtor i Departamentit për Parandalimin e Korrupsionit në AKK, ka thënë se mbi 95 përqind e zyrtarëve kanë deklaruar pasurinë. Ai ka folur ... Read More

Kelmendi: Arsimi, vrasësi i heshtur i të ardhmes së nxënësve dhe studentëve

05/04/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, nëpërmjet një shkrimi të gjatë të bërë në Facebook, ka hedhur shumë kritika sa i përket arsimit ... Read More

Ndodh edhe kjo: Majlinda Kelmendi i humbi sponsorët pasi e fitoi medaljen e artë në Rio

29/03/2019

Kampionia e vetme Olimpike e Kosovës, Majlinda Kelmendi, nuk e ka fituar asnjë sponsor që nga vitit 2016, madje i ka humbur disa që i ... Read More