Tag: këmbët

Tri arsyet kryesore pse duhet të flini me çorape

10/12/2019

Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do ... Read More

Na thoni si mbani këmbët ulur dhe zbuloni më shumë për personalitetin tuaj

06/10/2019

Mënyra se si i mbani këmbët kur rrini ulur do të thotë shumë për personalitetin tuaj. Më poshtë lexoni karakteristikat për secilin pozicion. Pozicioni A- ... Read More

Osteoartriti te moshat e reja – Shenjat si ta kuptoni dhe parandaloni

02/10/2019

Osteoartriti dhe Reumatizma janë sëmundje autoimunitare që shfaqet tek gishtat, gjunjët, këmbët dhe kyçet Osteroartriti njihet gjerësisht si një sëmundje e dhimbshme që prek kryesisht ... Read More

Njihuni me burrin që humbi këmbët, krahët dhe hundën e tij vetëm nga pështyma e qenit

28/09/2019

Shkencëtarët, të cilët po studiojnë njeriun që humbi këmbët, krahët, hundën dhe buzën e sipërme të tij kur pitbull-i e lëpiu, besojnë se kanë zbuluar ... Read More

Pacientët mund t’i ndiejnë përsëri këmbët falë protezës bionike

15/09/2019

Këmbët mund të ndihen sërish dhe kjo ka ndodhur te dy pacientë me këmbë të prera, ku përmes një protezë të re bionike, për herë ... Read More

E kemi ditur gabim, nuk është kosi: Ja disa metoda efikase si të kuroni diegien nga dielli në kushte shtëpie

14/08/2019

Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat e tij acide ... Read More

Ilaçi magjik, do të falënderoheni pasi e provoni

25/06/2019

Këmbët e ënjtura janë një problem në vete, dhe tregon për një çështje më të thellë shëndetësore. Kjo zakonisht ndodhë kur ka një ngritje të ... Read More

Keni këto shenja në këmbë, konsultohuni me mjekun

31/05/2019

Shëndeti i këmbës lihet pas dore nga shumë njerëz. Ne kujtojmë se këmbët tona janë të shëndetshme derisa shfaqen problemet e para.Nëse këto mund të ... Read More

Kida tregon këmbët seksi duke marrë rreze dielli në pushime

30/05/2019

12:59 | 05/30/2019 Kida i ka treguar këmbët seksi. Kida, ashtu si edhe shumë kolege të saj të estradës, është shumë e angazhuar gjatë sezonës ... Read More

Lady Gaga vjen me një deklaratë interesante rreth eventit të famshëm të modës

04/05/2019

22:13 | 4 Maj 2019 22:13 | 4 Maj 2019 ‘Nuk i kam ruajtur këmbët’ thotë nikoqirja e ‘Met Gala’ Lady Gaga. ‘Met Gala’ është ... Read More

JLo fotografohet në rrugë gjatë xhirimeve, të gjithë sytë tek ky detaj

30/04/2019

Jennifer Lopez 49-vjeçe ka treguar këmbët seksi e veshur në fustan të shkurtër. Jennifer Lopez u shfaq me një fustan të ngushtë dhe me çantë ... Read More

Tayna vishet shkurt dhe vë sërish në pah linjat trupore

28/04/2019

Tayna publikon disa fotografi në rrjete sociale, ku tregon këmbët seksi. Tayna është një prej rep-artisteve më të pëlqyera në shoubizin shqiptar shkruan lajmi.net. Përveç ... Read More