Tag: kemi

Karakteristikat trupore të cilat gjenden vetëm në 5 përqindëshin e botës

22/05/2019

Të gjithë jemi të ndryshëm, dhe disa nga ne kemi karakteristika të rralla të trupit të cilat i kanë vetëm një përqindje e vogël e ... Read More

Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë

22/05/2019

Marrja e vendimeve të rëndësishme është më e suksesshme kur e kemi fshikën urinare të plotë Atëherë jemi shumë më të urtë dhe më të ... Read More

Përse asnjëherë nuk duhet tharë rrobat brenda shtëpisë

20/05/2019

Që të gjithë ne kemi tharë ndonjëherë rrobat brenda shtëpisë. Por, ky veprim duket se dëmton mbarë shëndetin e familjarëve apo personave që gjenden brenda ... Read More

Ushqimi natyral që ju ndihmon ta arrini peshën e përsosur në afat rekord

20/05/2019

Humbja e kilogramëve nuk është gjë e lehtë, dhe shumica prej nesh kemi tendenca t’i harrojmë produktet esenciale ushqimore të cilat na ndihmojnë t’i realizojmë ... Read More

9 gjeste që zbulojnë se keni në krah një zotëri të vërtetë

16/05/2019

Megjithëse sot kemi prirjen të mendojmë se format e mirësjelljes po zhduken gradualisht, disa burra vazhdojnë të mos i marrin si të mirëqena ato gjestet ... Read More

Vajza ruse tregon si ra në dashuri me shqiptarin dhe la Rusinë për Tiranën!

15/05/2019

Mbrëmjen e sotme në Soiree, në Top Channel kemi mundësinë të dëgjojmë historinë e disa personave të huaj që kanë zgjedhur që për hir të ... Read More

Dy gjërat që çdo person i mëson nga beqaria

15/05/2019

Të gjithë kemi pasur presion nga shoqëria për të menduar se beqaria është gjë e keqe. Nëse jeni beqare, mendimi i përgjithshëm është se ka ... Read More

Propozimi me unazën më të çuditshme [Foto]

14/05/2019

Sigurisht se të gjithë ne kemi parë lloje të ndryshme të unazave për propozim. Madje disa prej tyre edhe me qumësht. Por sigurisht se dashuria ... Read More

Basha: Ora e Shqipërisë evropiane po afron

11/05/2019

“Shqipëria si gjithë Evropa. Me këtë ëndërr jemi mbledhur dhe kemi bërë hapa përpara”, deklaroi sot kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke folur në ... Read More

Gjatë majit temperatura në Shqipëri deri në mbi 30 gradë celsius

29/04/2019

Pas uljeve të temperaturave me disa gradë ditët e fundit duket se në muajin maj do të kemi kohë të ngrohte që është dhe tipike ... Read More

Allegri vlerëson lart Ronaldon pas golit të 600-të: Është e rëndësishme të kemi dikë si ai

28/04/2019

Allegri vlerëson lart Ronaldon pas golit të 600-të: Është e rëndësishme të kemi dikë si ai Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, është kujdesur që të ... Read More

Rama: Nuk duam zgjedhje pa opozitën, por nuk kemi rrugë tjetër

25/04/2019

“Ne kemi dhënë provën se mes një palë zgjedhjesh pa opozitën dhe zgjedhjeve me opozitën, ne kemi parapëlqyer të dytën dhe kemi sakrifikuar politikisht për ... Read More